Ön park sensörü

Alaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2016 model icon alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Araçta arka park sensörü mevcut
Bende ilaveten arkaya kamera ve öne park sensörü taktırmak istiyorum. Kamera konusunda baya alternatif buldum ancak park sensörü için iyi bir örnek bulamadım. Öne park sensörü yaktıran ya da araştıran arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. İstanbul da bu işi yapacak iyi bir usta bilen varsa da yazabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de taktirmak istedim fakat farkli farklı sehirlerde 3 ayrı Renault servisine gitmeme rağmen takmasina takarız ama ekranda 360 şeklinde gozukmez dedi yani bildiğin 100 tllik park sensorlerinden takip ön parki kendi kucuk dijital ekranindan arka parkı media nav ekranindan görebileceğim söylendi bu da bana cok saçma geldi birkac yere daha sordum yapanı bulamadim

Alaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen banada aynısını söylediler. Sadece ses gelse önden yeter bana. Malum İstanbulda daracık yerlere park ederken çok işe yarar

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2 sene önce arabamı aldığımda ön park sensörünü çok araştırdım. Delmek ayrı dert, çalışma şekli ayrı. Ben de aşağıdaki linkte de göreceğiniz elektromanyetik olandan alıp taktım. Bu alüminyum bant şeklinde, tamponu komple söküp içeriden yapıştırıyorsunuz. Yanlız çok hassas. İçeriye çakmaklığın yanındaki boş yere bir buton yaptım, onunla aç/kapa yapıyorum. İş görüyor.

TRY 80.04 | Hot Car Electromagnetic Parking Sensor No Holes\Easy install Parking Radar Bumper Guard Backup Reversing Parking System
https://a.aliexpress.com/_mOPTpJV

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Manyetik olanları da gördüm nette. Çok hassas derken Memnun musunuz?

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Manyetik olanları da gördüm nette. Çok hassas derken Memnun musunuz?
Şöyle; sokakta ilerlerken yolda birşey yokken bile ötebiliyor. Yani gerçekten ihtiyacınız yokken kapalı kalması gerekiyor. Öncesinde normal park sensörleri alıp 2 sini aracımın rengine boyadım, 2 sine de siyah küp kutu yaptım tampondaki ızgaraların arasına monte edicen diye, sonra boyadıklarım için tamponu delmeye kıyamayıp bundan aldım. Tamponun şeklinden dolayı uygun bir yer zor...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. O zaman anlaşın ya tampona kıyıp deleceğim. Ya da ön park sensörsüz kullanacağım