Ayna altı, ip led, aytak aydınlatma Vs.

Equinox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2007 Faz 1 Clio 3 sahibiyim. Aracı yeni aldım ufaktan birşeyler yapmak istiyorum birkaç sorum olacak.

1- Ayna altı led aldım buna aracın kontak açılınca sönen ( yada kapı kapanınca) tepe lambasına tavan döşemesini sökemeden nereden güç alabilirim?

2- Aynı şekilde ip ledi direksiyon solundaki çıta üzerinden orta konsol üzerine oradan da sağdaki çıta üzerine devam edecek şekilde çekeceğim ve gücü parkların olduğu sigortadan alacağım. Uygun mudur ?

3- Ayak aydınlatması için de kapılar kapanınca ( kontakla açılınca ) sönecek şekilde gücü nereden almalıyım ? mümkünse tavan döşemesini sökmeden !

4- Aracı açık gri (silver sanırım ) renkte araç içi çıta, havalandırma çerçeveleri, orta konsol ve dijital gösterge plastiklerini hangi renkle daha güzel boyayabilirim ? ( aklımda piano black veya koyu füme gri var)

5- Araç dışı çıtaları ve kapı kollarınıda boyamak istiyorum bunun için aklımda iki fikir var ya araç rengine yada füme gri. Fikirlere açığım tabikide!

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

Cevap verirken mümkünse görseller ile yardımcı olursanız çok sevinirim uygulamada ve fikir almada çok yardımcı olacak!

krmeksiogluu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle verdiğim cevaplar kendi bilgim.Bir elektrik ustasına sorarsan uygun cevabı alabilirsin :)
1-Kontaktan güç alabilirsin.
2-Sanırsam kapı elektrik hattına bağlanıyordu.
3-Ben yaptırdım.Çakmak anahtarlı olan versiyondu.O portu boş bırakmak için orta konsolu söktürüp çakmaklıktan güç alarak bağlantısını yaptırdım.
4-Piona black candır :)
5-Kaplama tavsiyemdir.Beğenmezsen rahatça söküp başka renk yapabilirsin.
Saygılarımı sunar başarılar dilerim :)

5-

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam elektrik konularını daha önce hiç yapmadigim için bilmiyorum ama boyama konusunda arkadaşın dediği gibi iç trimde piano black candır gerisi heyecan çok yakışıyor. Orta konsola teybin olduğu yeri ben önce mat siyaha boyadım plastidip sökülebilir sprey boya ile. Bir süre böyle kullandım satmadan önce piano black kaplama yaptım kendim ama 2 ay dayandı ısıtma makinem olmadığı için fön makinesi ile yapmıştım . Sonra dedim böyle olmayacak soktum onu da piano black sprey ile boyadım en sağlıklısı bu oldu . Boyama görsel konusunda geçen senelerde konu açtım forumda biraz eskiye dönersen bulabilirsin.

Equinox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle verdiğim cevaplar kendi bilgim.Bir elektrik ustasına sorarsan uygun cevabı alabilirsin :)
1-Kontaktan güç alabilirsin.
2-Sanırsam kapı elektrik hattına bağlanıyordu.
3-Ben yaptırdım.Çakmak anahtarlı olan versiyondu.O portu boş bırakmak için orta konsolu söktürüp çakmaklıktan güç alarak bağlantısını yaptırdım.
4-Piona black candır :)
5-Kaplama tavsiyemdir.Beğenmezsen rahatça söküp başka renk yapabilirsin.
Saygılarımı sunar başarılar dilerim :)

5-

teşekkürler

Equinox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkürler