Anlamsız gelen ses

ebergel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
2017 model aracımı çalıştırdıktan sonra anlamsız bir cızırtı sesi geliyor.
Aracın durması veya seyir hali fark etmiyor hatta star&stop devredeyken motor durduğunda bile yapmay devam ediyor vaşına gelen veya ne olduğunu bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.
Sesin videosunu çektim aşağodaki linkden inceleyebilirsiniz.

https://youtu.be/sXO_--ixV0E

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de bir ses var ama böyle yüksek ve melodik değil bendeki çok az belli belirsiz bir cızırtı gibi ki çok durup kulak kesilmeyince motor çalışırken yada müzik falan dinlerken hiç duyulmuyor. Sebebi elektronik devreler gibi geliyor (beyin, start stop sistemi, gösterge panelleri vs.) kontağa bastığınız anda çalışıyorlar ve motor dursa dahi bir süre daha çalışmaya devam ediyorlar onların sesi gbi geliyor bana. Bir bilgisayara bağlatıp ağrıza kontrolü yaptırsanız acaba birşey çıkarmı?

lejypner26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar
ses normal değil
ne olabilir bir şey de gelmedi aklıma
bence bir sevis görsün belki sonra daha büyük sorun çıkarır

idemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havalandırma açık mı? Daha doğrusu havalandırma fanı dönüyor mu? Dönüyorsa hız 1-3 kademede falan mı?

ebergel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havalandırma açık mı? Daha doğrusu havalandırma fanı dönüyor mu? Dönüyorsa hız 1-3 kademede falan mı?

Merhaba,
Öncelikle çok teşekkürler...evet dikkat ettim klima açıkken geliyor ses, klima kapıyken bu ses gelmiyor ne yapmam gerekir.

Medic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayni ses dusuk oran da ben dede var. ses klima acikken ve klima Lo modunda degil iken geliyor. klimaya bir derece girdiğinizde gelen bir ses ama bu kadar yuksek degil. aslinda ses den bende dertliyim son 1 aydir klima acikken gaza basinca trim sesine benzer bir durum var.

idemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Öncelikle çok teşekkürler...evet dikkat ettim klima açıkken geliyor ses, klima kapıyken bu ses gelmiyor ne yapmam gerekir.
Ben aracımı geçen sene aldım. 2016 model. Bu ses vardı. Servise sordum, normal dediler. Ben de başka araçta bu ses var mı bakmak istiyorum dedim. İçeri girdik, serviste 2018 modeldi sanırım, başka bir kadjar vardı. Ona baktık, aynı ses onda da vardı. Ben de önemsemedim.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende öyle bir ses gelmiyor.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ki fan sesi gibi. Fan hızını 1 ya da2. kademe yapınca duyuyorum. Daha yüksek fan hızlarında duymuyorum.

O zaman fanın rulmanı dagılmış olabilir.