Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lastikle ilgili

Atsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Lastikle ilgili

Michelin Pilot Spor 4 almayı düşünüyorum.
    Aracın orjinal ölçüleri 225 45 r19 ama bu lastiğin bu ölçülerdeki olanının yanında 225 55 r19 olanıda var fiyat olarak da daha uygun. Aradaki fark nedir alsam uygun olmama gibi bir durum oluşur mu?

Teşekkür / Beğen
    Hocam aşağıdaki linkten lastik ebatı uygunluğu ile ilgili hesaplama yapabilirsiniz.

https://www.deltalastik.net/icerik.asp?inf=24

Sizin değiştirmek istediğiniz lastik değerleri ile orijinal lastik ebatları arasındaki sapma oranı %6.

%3'ten fazla sapma tavsiye edilmiyor.

Evren81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Lastik dış çapı %6 üzerinde artıyor. Yanak kalınlığı da %20 üzerinde artıyor. Pek tavsiye edilecek bir durum değil.

Teşekkür / Beğen
    Lastik çevresi boyu sadece 4cm artıyormuş çok zararı olmaz diyorlar ama bilemedim siz de olmaz diyorsunuz ?! :S

Teşekkür / Beğen
    45 yanak olan muhtemelen ara model olduğu için pahalı. Ayrıca konforsuz da. 55 yanak olan hem daha ucuz olduğu için hem de aracı daha güzel gösterdiği bazen tercih ediliyor. Facebook grubunda kullananlar var, sürtme yapmıyor deniliyor ama aynı zamanda aracı hantallaştırıyor diyen de var.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı idemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 yanak olan muhtemelen ara model olduğu için pahalı. Ayrıca konforsuz da. 55 yanak olan hem daha ucuz olduğu için hem de aracı daha güzel gösterdiği bazen tercih ediliyor. Facebook grubunda kullananlar var, sürtme yapmıyor deniliyor ama aynı zamanda aracı hantallaştırıyor diyen de var.
    Sürtme yapmaz zaten herşey için bol bol yer var maşallah nasıl yaptılarsa yerden kısmamışlar. Güzel görünmesinden ziyade konfora faydası olurmu diye düşünüyorum çünkü araba çok sert, amortisörleri zaten sert bide 19jant 45 yanak lastikle hepten takır tukur, o yüzden belki konfora da katkısı olur diye 45 değil 55 düşünüyorum yoksa hantallaştırcağını sanmıyorum zaten öyle ahım şahım performansı olan bir araç değil.

Teşekkür / Beğen
    Konfor artıyor kesin.

8. Teşekkür Atsiz Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni Atsiz liked this post
    Beğenmeme Atsiz disliked this post
    Teşekkür / Beğen

Alıntı idemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor artıyor kesin.
    Şimdi çok kararsız kaldım, 225 45 r19 mu 225 55 r19 mu bide Michelin Pilot Sport 4 nasıl olur ondan da emin değilim eski lastiklerim yüzünden aracıma zaten zarar geldi. Eski lastiklerim çok uzun ömürlü ama hamuru sert galiba trafikte ani fren yapınca durmak yerine kaydı.
    Konu Atsiz tarafından ( 5 Gün önce Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)