gaz pedalı ve tepkisizlik

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik pedallı bir araç olduğu için o gecikme süresi çok normal kendi aracımda reklam filan yapmaya çalışmıyorum pedal commander aldım bu sorun kalktı gayet memnunum araca arıza filanda verdirmiyor zararıda yok bence denemelisin :)
Selamlar. 1.5 dci 110 manuel araç sahibiyim. Ne mlzamandir sormak istediğim bir husus var. Bugune kısmet oldu. Arkadaslar araci aldigimdan beri yaşıyorum. Mesela arac ile seyir halinde iken ozellikle düşük viteslerde daha cok hissettigim gaz pedalına bastigimda arac gaza 1 saniyee kadar tepkisiz kaliyor. Tepki verdiginde bir anda atiyor kendini ileri. O anda pedala bastigimda devir yükseliyor ancak dedigim gibi 1 saniye tepkisiz kaliyor arac. Belkide 1 saniyeden daha azdir ama o tepkisizligi hissedebiliyorum. Daha önce benzinli aracim vardı. Bu araci da 2 yildir kullanıyorum. Ya bu duruma alisamadim ya da bir sorun var aracta. Bilemedim. Mazot mu gec gidiyor enjektore veya pedalda mi sorunlu. Baski balata mi yapar. Arac 120.000 km.
Herkeste durum aynımı acaba. Dizele mahsus bir durum mudur?
Bunu ilk hissettigimde bakım icin gittigim ustama üstün körü sordugumda normaldir demisti. Ama bazen rahatsiz ediyor. Bazi durumlarda seri kullanmak gerektiginde o tepkisizlige dayanamiyorum. Sinir bozucu bisi.
Arac manuel arkadalar. Görüşlerinizi yazarsaniz sevinirim.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın tamamen normal çalışması, bende atmosferik benzinli araçtan sonra garipsemiştim bu gecikmeyi artık keyifli bile geliyor.