Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: R19 1.6 Enjeksiyonlu Buji Seçimi Hk.

Teşekkür / Beğen

R19 1.6 Enjeksiyonlu Buji Seçimi Hk.

Merhaba,
    Aracımın bujilerini değiştireceğim fakat arada kaldım
    7700500168 - No'lu çift tırnak bujimi
    7700500155 - No'lu tek tırnak bujimi
    Bizim araçlar için daha uygun ve sorunsuz olur. Aracı ilk aldıgımda uzerınden çift tırnak cıkmıstı ve parçacı bana tek tırnak vermişti. Tabi eski sahibi çift tırnagı dogru dıyemı yoksa tercıhen mı taktı bılmıyorum. Sorunumsa araç arada stop edıyor muhtemel sorun ısı müşürü fakat bujileride yenileme ve hazır yenılerken max. verim alıcagımı takma derdındeyım. Teşekkurler

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Merhaba tavsiyem araçta LPG var ise iridyum buji kullanın ve stop etme nedenini tespit edin . Fazladan çekilen havada stop ettirebilir. ( emme manifold contasi yırtık ise yada kirli gaz kelebeği gibi )

Teşekkür / Beğen
    Merhaba Yorumunuz için tesekkurler. İrdyum bujiyi bende düşündüm fakat uyumlu olan buji kodunu nette bulamadım bılgı kırlılıgı kafa karıstırıcıydı. Buji kodunu bulabılecegım yardımcı bır kaynak vs bılıyormusunuz?

nurettin_kapln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    hocam açıkçası sanayide parçacısına 1.6 enjeksiyonlu r19 bujisi lazım diyorum veriyor seti 60 lira. 0.5 sentil ayarlayıp takıyorum. iridyum buji pahalı olur. istop etme nedenini iyi araştırın. bende de vardı subap ayarı bozulmuş ondan yapmış. sonra araç hava alıyormuş hortumları söktüm taktım düzeldi. ölük buji de rölanti dalgalanması yaptırıp istop ettirebilir.

Teşekkür / Beğen
    Hocam aslında ilk bujileri bende parçacıdan dırek aldım ama bu sefer yukarıda belırttıgım tek ve cıft tırnak farkı cıktı. Birde işin aslı parçacılarda özellıkle 15tl cıvarı satılanların cok fazla sahte oldugunu okuyunca buji market(resmi distirbitörden alma eğilimine girdim orjinallinden emin olabılmek içim Subap ayarı yenı yapıldı guvendıgım bır usta tarafından. İşin aslı ben stop etme sorununu ısı müşürü ve dedıgınız gıbı hava baglantı elemanlarındakı kacaklara baglıyorum bakalım araştırıp çözücez inşallah. Yorumunuz ıçin teşekkurler

nurettin_kapln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı mert_er7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aslında ilk bujileri bende parçacıdan dırek aldım ama bu sefer yukarıda belırttıgım tek ve cıft tırnak farkı cıktı. Birde işin aslı parçacılarda özellıkle 15tl cıvarı satılanların cok fazla sahte oldugunu okuyunca buji market(resmi distirbitörden alma eğilimine girdim orjinallinden emin olabılmek içim Subap ayarı yenı yapıldı guvendıgım bır usta tarafından. İşin aslı ben stop etme sorununu ısı müşürü ve dedıgınız gıbı hava baglantı elemanlarındakı kacaklara baglıyorum bakalım araştırıp çözücez inşallah. Yorumunuz ıçin teşekkurler
    estağfurullah hocam yardım etmeyi severim. bujiyi hangi sitelerden alıyorsan söyle bende bir kaç hafta sonra motoru rektefe ettireceğim (1000 kmde bir litre civarlarında yağ yakıyor). yeni motora düzgün buji takalım. bu aralar benim araba da soğukken stop ediyor kesin bujileri yağlamıştır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)