Renault 11 Flash S Klimalı Araç Tavsiye Eder Misiniz?

coderMX

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda okumuştum sanırım bazı ustalar klimalı Renault 11 araçlara bakmıyormuş, çoğu ilanda kliması çalışmayan 11'ler için klima bakım ister yazmışlar. Acaba kliması çalışmayan Renault 11'in klima tamiri mümkün müdür? Yoksa parça sıkıntısı nedeniyle zamanla devredışı kalmış olabilir mi? Ustaların motor arızası vs. durumlarda bu araba klimalıymış, ben buna bakamam deme ihtimali var mıdır?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Klimalı flash ım vardı 2010 da aldım 2013 de sattım kliması çalışıyor idi . Ben ilk sahibinden almıştım. Klima gazını buzdolabı tamiri yapan yerde doldurtmuştum. Yeni araçlarda ki klima performansı yoktu aklınızda olsun

coderMX

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimayı açınca düz yolda yada yokuşta vs araba çekiçten düşüyor muydu? Yeni arabalardaki klima performansı olmasa da yine de yazın soğutuyor olmalı, camlar kapalı, dışarının gürültüsü olmadan yazın seyahet etmeyi mümkün kılıyor olmalı.

İlanlarda Renault 11 ve 21'lerde klimalı olduğunu görüyorum, Renault 9'larda ise neredeyse hiç klimalı araba yok, o yıllarda 1.4 motor klima için yetersiz mi geliyordu?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
O zamanların araçlarında tork lar düşük olduğu için küçük hacimde klima olmuyor idi flash 1.7 olduğu için klima opsiyonu vardı. Klima açınca araç cekisden düşüyor ama öyle aman aman birsey de değil. Soğutmaya faydası oluyor hiç olmamasından daha iyidir kesinlikle

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Benim flash ın orjinal kliması bu şekilde idie33dd293b081d9a30dbf118f06c71dd3.jpg3f123bb2cbab41bf19381f5a48f42e8d.jpg

Ekli dosyalar

• e33dd293b081d9a30dbf118f06c71dd3.jpg
    e33dd293b081d9a30dbf118f06c71dd3.jpg
    169.5 KB · Görüntüleme: 5

coderMX

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Daha önce bende dizel motor albea vardı, Flash'ın yada Fairway'in frenlerini disk, kaliper, balata videoda anlatıldığı gibi değiştirmiş olsam benzer fren kabiliyetini yakalayabilir miyim? Direksiyonun hafiflemesi içinde WD40 yağı sıkılıyor genelde. Karbüratörlü motor genelde kışın geç çalışır, sanırım tek marşta çalışması için biraz yüklü masraf yapmak lazım. Daha önce babamda spring vardı ve sürekli bir hararet sorunu vardı, biz arabayı satarken alıcı yetkili servise götürmüştü, yetkili servis arabada hararet sorunu var, ya silindir kapağı çok taşlanmış yada termostat bozuk demişti. Flash yada fairway alırsam benzer durumu yaşamamak için silindir kapağı, termostat, karbüratör temizliği vs. yaptırmayı düşünüyorum, silindir kapağı ve contası değişimi çok maliyetli midir?

Fren Güçlendirme İşlemi - Renault 9 Hava Soğutmalı Disk Fren Geçiş
https://www.youtube.com/watch?v=wJ58vk6fKNM&t=623s