Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Edc fluance vites kutusu arızası

Teşekkür / Beğen

Edc fluance vites kutusu arızası

Merhaba değerli forum üyeleri. Aracım 2014 edc 1.5 fluance yaklaşık 1 yıldır bende araç bugün araç vites kutusu kontrol ettiriniz arızası verdi. Araç ilk arızada 1 vitese geçmiyordu. Kontak kapatıp biraz bekledikten sonra vites 1 geçmeye başladı fakat 3 ve 5 geçmiyor şimdi bu vitesleri direk atlıyor. Nedir bu sorun bilgisi olan var mı. Şimdiden teşekkürler

Atsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    İlk ve en yaygın olan problem bitmiş aküdür. Edc beynine yeterli güç sağlayamazsa oda vitesleri geçiremez ona baktırın. Eğer aküde sıkıntı yoksa kavramanız bitmiştir değiştirmeniz gerek takımı 7-8bin tl arasında kavramanın işçilikle 10-12bin sıkışmıştır.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Atsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk ve en yaygın olan problem bitmiş aküdür. Edc beynine yeterli güç sağlayamazsa oda vitesleri geçiremez ona baktırın. Eğer aküde sıkıntı yoksa kavramanız bitmiştir değiştirmeniz gerek takımı 7-8bin tl arasında kavramanın işçilikle 10-12bin sıkışmıştır.
    Bugün oto sanayiye gittim. Vites tanıtımı programlama yapıldı tekrardan değerler düzeltildi. Şimdilik düzeldi. İleride sıkıntı olmaz inşallah. Aynı sorun yaşayan olabilir. Bu şekilde benim aracım düzeldi. Bir müddet daha aracı deneyip tekrar dönüş yapacağım.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı okan2327 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün oto sanayiye gittim. Vites tanıtımı programlama yapıldı tekrardan değerler düzeltildi. Şimdilik düzeldi. İleride sıkıntı olmaz inşallah. Aynı sorun yaşayan olabilir. Bu şekilde benim aracım düzeldi. Bir müddet daha aracı deneyip tekrar dönüş yapacağım.
    Yazılım da bu işin bir nevi çözümü fakat uzun vadeli olmuyor malesef. Ama umarım sizde tekrar sorun yaratmaz. Bende bu araç varken ortalama 3 ayda bir kalibrasyon yaptiriyordum son verdiği arıza 3-5 gecmeme/atlama sorunuydu kontak kapa aç yapınca duzelmisti ama ben her ihtimale karşı yazılım ile duzelttirmistim. Ek olarak benim araç 150.000 e dayanmisti ve lifte aldigimizda kecelerden yağ kacirdigibi gördük. Keceler ucuz fakat iscilik inanılmaz pahalı neredeyse bütün şanzıman sokuluyor o kece için o yüzden ben riskine girmeden satmistim aracı fakat hala kullanılıyor 190.000 civarina geldi ve sanzimanda bir sorun yok bir kere elektronik arıza verdi cihazla bağlanıp ayar yapıldı ve hala çalışıyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
     iPhone'umdan gönderildi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler