Kuş Pisliği Lekesi

kadjar06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
Kadjar 2020. Daha bin km bile değil. Bu gün parkta kuş pisliklerini gördüm ve suyla kolaylıkla sildim. Bu 6-7 saatlik bir zaman diliminde olmuştur. Pislik kurumuş pislikten çok ishal bir hayvan dışkısı gibi. Kolaylıkla temizlenmesine rağmen, eğilip baktığımda pisliğin bulunduğuğu alanların beyaz renk farklılığı olduğunu gördüm. Boyada kabarıklık veya aşınma yok. Kurumuş pislik de yok. 3 tane böyle 1 lira büyüklüğünde. Acaba daha sonra kendiliğinden gider mi? Bu durumu yaşayan var mı? Boya koruma yapsak sorunu çözer miyiz? Ankara için yer önerisi olan var mı?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kuş pisliği lekesi izi kaldıysa artık geçmez. Ankara da DBY detailing bir görsün.

kadjar06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olayı çözdüm arkadaşlar.
Burada yazdıktan sonra araştırma yaptım ve uyguladım. Termosa kaynar su doldurdum ve araçta leke olan ksımların üzerine havluyu 4'e katlayarak koydum. Havluya yolda biraz soğuyan sıcak suyu döktüm ve elimle hafifçe bastırdım. 2 dakika beldeikten sonra hafluyu bastırarak sildim.
Bundan sonra kuş pisliğini görür görmez temizlemeye yemin ettim. Ayrıca bayramdan sonra da kaput koruma yaptıracağım.