Göğüste airbag bölgesinde çökme

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba,
megane sedan, Icon, 2017 model araç sahibiyim.
aracımın göğsünün sağ tarafında üst ortada (tahminim airbag bölgesi) dikdörtgen şeklinde bir iz oluştu yaklaşık 2,5-3 yıl önce. servisteki arkadaşlar sorun olmadığını söylediler ve konu geçiştirildi ve aracın garantisi bitti.
gün geçtikçe bu iz belirginleşmeye ve zaman içinde çökmeler olmaya başladı ve bu durum gün geçtikçe daha belirgin ve net görünmeye başladı ve şu anda el ile dokunulduğunda dalgalanma şeklinde net bir şekilde hissedilen bir hale geldi.
neyse...
birkaç hafta önce konuyu Renault merkeze taşıdım ve bu durumun giderilmesini istedim. serviste tespit istediler. aynı servis tespiti yaptı ve 9.000 tl bedel çıkarttı. renault bu bedelin 3.500 tllik kısmını müşteri memnuniyeti olarak kendilerinin karşılayacağını ve kalanının benim tarafımdan karşılaması gerektiğini belirttiler. bende bu konunun ayıplı mal statüsünde olduğunu ve tamamının kendileri tarafından karşılanmasını talep ediyorum.
bu durum başına gelen var mı? nasıl çözdü veya ne yapabiliriz?
bir yol gösteren olursa çok sevinirim.
teşekkürler, selamlar...

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisin tespiti neymiş de 9K masraf çıkarmışlar?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise eski gittiğinizde kayıt açtırdınız mı bu şikayetle? eğer açtırmışsanız inkar edemezler oradan bir kazanım elde edilebilir.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiat puntolardada aynı durum vardı ve FİAT 10 yaşa kadar puntoların gögüslerini ücretsiz değişti. İşin peşini bırakmayın seve seve değişecekler.

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç ne oldu hocam merak ettim.

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her hangi bir işlem yapılmadı. olduğu şekilde devam ediyoruz.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fotoğrafı var mı acaba merak ettim..