symbol 1.2 DF081 ve DF330 arıza kodları lütfen yardım

haluk48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba
aracımı benzinde kullandığım zaman 'yakıt devresinde işlevsel arıza' hatasını verdi aracı gaza aldığımda aracın arıza ışığı belli bir kilometre sonra sönüyordu ustaya götürdüm bujılerin değişmesi gerektiğini söyledi değiştirdim arızayı sildi 3 gün sonra yine aynı oldu sorun kanisterde değişecek dedi değiştirdim ama sorun hala devam dün tekrar bilgisayara bağladı bu sefer vuruntu kaptörü sensörü arızası ve kanister ile ilgili olan (tam hatırlamıyorum sadece kodunu biliyorum ) df081 hatası vardı sorduğumda önemli birşeyin olmadığını söyledi yaptığım masraflar haddini aştı benzin pompasını kontrol ettirdim onda sıkıntı yok,buji kablosu değiştirdim düzelmedi,kanister değiştirdim olmadı ne yaptıysam olmuyor lpg den benzine alınca araçta titreme oluşuyor motor sarsıntılı çalışıyor devir saatinde oynama oluyor ilk kalkışta araçta titreme oluyor allahını seven yardım etsin lütfen bir türlü çözülmüyor sorun

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benzini geri kaçırıyor olabilir benzine geçişte yakıt hemen gelmediği ve hava yaptığı içinde vuruntu yapar .
Kanister üzerindeki elektrik tesisatı nı kontrol edin oksit yada kopukluk varmı?

haluk48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benzini geri kaçırıyor olabilir benzine geçişte yakıt hemen gelmediği ve hava yaptığı içinde vuruntu yapar .
Kanister üzerindeki elektrik tesisatı nı kontrol edin oksit yada kopukluk varmı?

abi arıza kodlarının açılımını buldum

df081 KANİSTER BOŞALTMA ELEKTROVANASI DEVRESİ : Açık devre veya şasede kısa devreCC.1 : + 12 V ta kısa devreDEF : Tanımlanmayan elektrik arızası.OBD : OBD arızası (On Board Diagnostic)

df330 VURUNTU KAPTÖRÜ DEVRESİDEF : Tanımlanmayan elektrik arızası.OBD : OBD arızası (On Board Diagnostic)

sanırsam elektrik arızası var araçta kanisteri değiştirdikten sonra arıza lambası yakmadı araç (arızaları sildirmiştim kanister değiştiği zaman)

normalde 80km gidince arıza lambası yakardı 150 km gittim yakmadı şuana kadar bu arızaların kanister ile ilgilsi olabilir mi arıza kodlarının açıklamasında elektrik arızası var gibi görünüyor ama bilemedim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
abi arıza kodlarının açılımını buldum

df081 KANİSTER BOŞALTMA ELEKTROVANASI DEVRESİ : Açık devre veya şasede kısa devreCC.1 : + 12 V ta kısa devreDEF : Tanımlanmayan elektrik arızası.OBD : OBD arızası (On Board Diagnostic)

df330 VURUNTU KAPTÖRÜ DEVRESİDEF : Tanımlanmayan elektrik arızası.OBD : OBD arızası (On Board Diagnostic)

sanırsam elektrik arızası var araçta kanisteri değiştirdikten sonra arıza lambası yakmadı araç (arızaları sildirmiştim kanister değiştiği zaman)

normalde 80km gidince arıza lambası yakardı 150 km gittim yakmadı şuana kadar bu arızaların kanister ile ilgilsi olabilir mi arıza kodlarının açıklamasında elektrik arızası var gibi görünüyor ama bilemedim
Şu an arıza vermiyor ise kurcalama .
Arıza varsa vuruntu sensörü de değişse iyi olur . Kanister benzin buharını damıtır

haluk48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunu hallettim kanister değişti ondan sonra da arıza lambası yakmadı çekişide düzeldi aracın :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun [emoji106]