Laguna 2 motordan gelen değişik ses

kuldekielmas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Aracım 2005 Laguna 2 Expression plus 1.9 dCi. Aracımda garip bir sorun var ama çözemiyorum bir türlü. Elektriksel veya başka bir problem var.

Araç yolda normal giderken ara sıra silkeliyor ve tam bu anda motordan garip, kamyonların çıkarabileceği bir ses geliyor (trrrrrrrr gibi bir ses) sonrasında inanılmaz bir şekilde kara duman atıyor arkadaki araçlar dumana boğuluyor. Bu 2-3 saniye sürüyor ve yaptığı anda da silkelemenin yanı sıra güçten düşüyor ve ne kadar gaza basarsam basayım motor devri yükselmiyor.

Bunun sebebi nedir? Gerçekten araçtan soğudum son zamanlarda. Yaptırıp eksiğini gediğini tamamlayıp satacağım sanırım.

Teşekkürler...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu şekilde sirkeleme nin bir çok nedeni olabilir. Egr de olabilir map sensörü de arıza tespit cihazı ile arıza kaydı alınmalı. Benim 1.5 dci de benzer sorunu map sensörü kablosu temas sızlık yaptığı için yapmıştı. Sizde durum farklı olabilir cihaz ile bakmak gerekir

kuldekielmas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
YOrumunuz için teşekkür ederim. En kısa zamanda dediğiniz sensöre ve EGR ye baktıracağım..