Clio fren hidroliği

Symurg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 1 hafta önce kendim aracımın fren hidroliğini değiştirdim. Yalnız anlamadığım nokta şu ki disk olan ön 2 tekerde eski sıvı üstte tapasını açtığımız valften boşalırken, kampana olan arka 2 lastikte de sıvı valften değil hidroliğinin kampanyaya ulaştığı yerden çıktı. Bunun sebebi ne olabilir? Bir arıza mı var yoksa böyle midir?

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Disk ve kampanadaki çıkış rekorları farklı yerlerde bu normaldir... (keşke foto ile çıkışları gösterebilseydiniz)

Symurg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çekmek aklıma gelmedi ama çıkış yerlerinin farklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü aynı şekilde onda da gevşettiğim somunun üstünde valf olmasına rağmen somunun altındaki hidroliğin girdiği borunun kenarlarından tahliye oldu hidrolik.

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin bahsettiklerinizden arka kısımda kaçak, sızıntı olabileceği şüphesi oluştu...

Son düzenleme:

Symurg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam siz resmi paylaşınca şunu farkettim ben tahliyeyi kırmızı ok olan somun yerine sarı renkle işaretlediğim somundan yapmış olabilirim.

Bir sorun yaratır mı sizce?

b8fpquo.jpg

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazladan elinizde kalan hidrolik var ise hazneye ekleyerek olması gereken kısımdan eski hidroliği tahliye de edebilirsiniz, bunun dışında sistemi komple yeni hidrolik ile doldurmuşsunuz zaten

Son düzenleme:

Symurg1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet tüm tekerleklerden yeni sıvı gelinceye kadar tahliye ettim ve deposu Max seviyesine kadar dolu. 100ml kadar da kaldı elimde hidrolik. Dediğiniz gibi doğru somundan kampana da kalanı da tahliye edeyim. Verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu teşekkür ederim.

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu...