Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devir saatini sabit tutamıyorum

Teşekkür / Beğen

hımm Devir saatini sabit tutamıyorum

Arkadaşlar araç'ı ilk çalıştırdıktan sonra ısıtmak için boşta gaz veriyorum 2.000 devir'e getiriyorum fakat ayağımı oynatmadığım halde bi süre sonra devir düşüyor. Sanıyorum ki turbo ile alakalı bir durum fakat emin olamadığım için soruyorum. Egzost muaynesinde de sabit gaz basmak gerekiyor ya , basıyorum fakat bi türlü istenilen devirde tutamıyorum istediğim devirde tutmakta zorlanıyorum. Nedeni nedir sizce ? Normal midir ? yoksa anormal bir durum varmıdır ?

2015 90 beygir 102.000 km

nurettin_kapln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    ısıtmak için boşta gaz vermenize gerek yok. 1-2 dakika rölantide çalıştıktan sonra gaza yüklenmeden yola vurun arabayı. boşta ısıtmak eski toroslarda yapılan usül idi. sebebi rölantide soğukken durmaması, isteksiz hızlanmasıydı. yeni nesil arabalarda böyle yapmaya gerek yok, vakit ve yakıt kaybı.
    Alıntı greenwolf1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araç'ı ilk çalıştırdıktan sonra ısıtmak için boşta gaz veriyorum 2.000 devir'e getiriyorum fakat ayağımı oynatmadığım halde bi süre sonra devir düşüyor. Sanıyorum ki turbo ile alakalı bir durum fakat emin olamadığım için soruyorum. Egzost muaynesinde de sabit gaz basmak gerekiyor ya , basıyorum fakat bi türlü istenilen devirde tutamıyorum istediğim devirde tutmakta zorlanıyorum. Nedeni nedir sizce ? Normal midir ? yoksa anormal bir durum varmıdır ?

3. Teşekkür greenwolf1453 Mesaja Teşekkür Etti.
    Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı greenwolf1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sabit gazda Egr açılıp kapanıyor olabilir . Açılınca devir düşer

5. Teşekkür greenwolf1453 Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen

Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit gazda Egr açılıp kapanıyor olabilir . Açılınca devir düşer
    Anladım teşekkür ederim Sadece kafama takılmıştı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler