Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yağ Seçimi

Teşekkür / Beğen

Yağ Seçimi

Aracım 1.4 16V 2004 model Benzin/LPG var 208bin km de

Aracımda subap takımı değişimi yapıldı sente ayarı vs derken son derece sessiz çalışıyordu (bu işlemlerde motor yağı değişmemiş eski yağı kullanılmıştı)
    Sonrasında bakım yaptırdım 10x40 motul yağ koydular. Araç biraz ısınınca bayağı sesli çalışmaya başladı yol gidip bir yerde durduktan sonra özellikle rölantide çalışma sesi arttı ve triger bölgesinden hafif sesli çalıştığını hissediyorum takırtı gibi biraz.

Bu yağdan kaynaklı olabilir mi yoksa tesadüf olarak mı yağ değişimine denk gelmiştir. Yağ değişimine kadar çok sessizdi araç. 10x40 çok mu kalın oldu subap değişiminden kaynaklı daha ince yağ mı kullanmalıyım tavsiyeniz nedir.

Taner.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı eno-7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım 1.4 16V 2004 model Benzin/LPG var 208bin km de

Aracımda subap takımı değişimi yapıldı sente ayarı vs derken son derece sessiz çalışıyordu (bu işlemlerde motor yağı değişmemiş eski yağı kullanılmıştı)
    Sonrasında bakım yaptırdım 10x40 motul yağ koydular. Araç biraz ısınınca bayağı sesli çalışmaya başladı yol gidip bir yerde durduktan sonra özellikle rölantide çalışma sesi arttı ve triger bölgesinden hafif sesli çalıştığını hissediyorum takırtı gibi biraz.

Bu yağdan kaynaklı olabilir mi yoksa tesadüf olarak mı yağ değişimine denk gelmiştir. Yağ değişimine kadar çok sessizdi araç. 10x40 çok mu kalın oldu subap değişiminden kaynaklı daha ince yağ mı kullanmalıyım tavsiyeniz nedir.
    https://www.motul.com/tr/tr/lubricants

Buradan aracınızın özelliklerini seçip bakabilirsiniz.

Ben baktığımda 150k km üzeri için 5w30 öneriyor 1.4 16V megane 2 ler için.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)