OBD cihazları hakkında

1.5dci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aktif olarak 2 kangoom var hem kullanıyorum hem satıyorum. Son aldığım araçların birinde bir sürü sensör problemi varmış ilk aldığımda bişey yoktu bir süre arıza lambası yaktı tekleme rolenti devirinin yükselmesi tarzı sorunlar yaşadım tamircime gittiğimde cihaza bağlayıp baktı iki sensör hata veriyormuş onları değiştirdi sorun çözüldü.
Bende bir OBD cihazı alıyım dedim ama hangisi alıyım uyumlulukları hakkında pek fikrim yok. En azından araba satın almaya gittiğimde cihazı takıp telefondan hata kodlarını görebilmemi sağlıcak birşey lazım ne önerirsiniz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba alacağınız obd cihazı Pic18F25K80 çipli olmalı drive2 ru sitesinden Pyclip programı indirip kurarsanız telefonunuzdan aracınıza bağlanabilirsiniz

1.5dci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba alacağınız obd cihazı Pic18F25K80 çipli olmalı drive2 ru sitesinden Pyclip programı indirip kurarsanız telefonunuzdan aracınıza bağlanabilirsiniz

modelleri inceledim birçok farklı markanın var kullandığınız önerdiğiniz model var

M.yildizili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birdn sorayım, OBD cihazı ile gizli özellik vs açılıyorda, lastik basınç sensörü uyarısı kapatılabiliyor mu ? kaptör arızalı evet ama hangisi ? bari onuda söylesin. 4 lastiği de mi söktüreyim. 1 lastik kaptörü olmuş 500 TL..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Birdn sorayım, OBD cihazı ile gizli özellik vs açılıyorda, lastik basınç sensörü uyarısı kapatılabiliyor mu ? kaptör arızalı evet ama hangisi ? bari onuda söylesin. 4 lastiği de mi söktüreyim. 1 lastik kaptörü olmuş 500 TL..
Yapılıyor olmalı nasıl yapıldığını ben bilmiyorum maalesef