.:: 06 GA 369 | Alfa 156 Ufak Dokunuşlar Vol.2 ::.

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plakalık iptali mükemmel olmuş abi, güle güle kullan..:eyv
Umarım polisler bir sıkıntı çıkarmazlar..:)

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerçekten şahane Türkiye de de şu ön plaka zorunlulugunu kaldırmaları lazım bazı araçlar resmen istemiyor önde plaka :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plakalık iptali mükemmel olmuş abi, güle güle kullan..:eyv
Umarım polisler bir sıkıntı çıkarmazlar..:)

Eyv kardesim. Kesin cikarirlar :) Birazcik hevesimi alayim, orj plakalik olmadan direkt yapistirip oyle kullanacagm plakayi.

gerçekten şahane Türkiye de de şu ön plaka zorunlulugunu kaldırmaları lazım bazı araçlar resmen istemiyor önde plaka :)

Kesinlikle.. Gel de plaka tak su tampona :)

Tesekkurler..

Sent from my Calculator using Tepetaklak

memo_16

Bilgi Girilmemiş
plakalık iptali benimde çok hoşuma gitti Semih abi umarım sıkıntı çıkarmazlar :)

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi plakayı direk yapıştırma derim çok kötü görünüyor emaneten sürekli söküp takabilecegin panjurun oraya kızıktır vs uydur baktın uzun yolda takar çıkarsın :) kalıcı olarak hiç takma derim :)

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah çok güzel görünüyor. Şu ana kadar bende en çok yer bırakan araçtır. Alfa Romeo 156, mk2. 2014 Ekim'de sıfır olarak siparişle aldım. O zamanlar araba almak çok heyecanlıydı. İtalya'dan gelecek vs diyorlar tam ne kadar bekledim hatırlamıyorum ama günde 3-4 kere İzmir Birmot ve Enriko Aliberti git gel yapıyordum. Sonunda istediğim donanımda olan araçla anlaşmıştım ve dünya kadar Euro vererek almıştım. O zamanlar motorsporlarıyla iglilendiğimden İzmir'de de sanayi tecrübem de belirli seviyede olduğundan bir de bütün araba forumları, siteleri, yazılı medyayı iyi takip ettiğimden heyecanım çok fazlaydı. Babamda iyi seviyede bir araç vardı. 156'nın motoru 1.6 olmasına rağmen onun 2.0 motorundan çok daha performanslıydı. Zaten 156'nın mk1 dahil 1.6 TS motoru çok başarılıydı. Araba çok hafif normal kullanımda yakıt olarak çok azdı. Vites oranları mükemmeldi. Hızlanması maksimum hızı vb konularda hiçbir şekilde 1.8, 2lt aratmıyordu. Donanım olarak zaten içine oturan Mercedes, BMW, Audi kullanıcıları da imreniyordu. Direksiyon, koltuklar, konsol, ses sistemi, elektronik sistemler, güvenlik önlemleri, kalitesi çok üsttü.

Genel olarak Alfa Romeo'larda parçası pahalı, Türkiye yollarına uygun değil, çok yakıyor, çabuk dağılıyor gibi tanımlara da bu model uymuyor. Hatta bazı modeller hiç uymuyor. 156 tam 5 sene durdu bende. 100bin km yol yaptım. 5 yaşını doldurduğu gün babam kullanırken kısa mesafede ters yöne giren yeni şoför bir kişinin çarpması sorunu hurdaya çıktı. Bende duran en uzun 2. süre kalan arabadır. Özellikle onu almadan önce en çok bir araba bende 6 ay kalıyordu.

Kullandığım da en son sorunsuz en az kronik sorunu olan arabadır. 100 bin km boyunca da 1 kere arka alt takımda bir parça değişti (parayla yaptırdığım tek işlem bu zamanın parasıyla 200 TL bile vermemişimdir.). 1 kere varyatör değişti (garantiden) 1 kere varyatör iç mekanizma değişti (garanti bitmesine rağmen garanti kapsamında). Bunun dışında lastik, akü, bakım dışında bir masrafı olmadı.

Trafikte özellikle bakımlı olanları gördüğümde imrendiğim bir arabadır. Sonrasında GTV 2.0 TB motor tecrübem de oldu. Senelerdir de temiz 916 kasa 2.0 TS motorlu 916 kasa Spider, GTV bakıyorum. Denk geldiği zamanlarda ben uygun değildim. Ben uygun olduğum zamanlar araçları beğenmedim. 916 kasa olmazsa 2.5 3.2 'ye kadar model de alabilirim. 156 ve 916 kasa GTV ve Spider'a ayrı bir saygım var.

Bu kadar 156'mı anlattım. 2004 yılında kendi çektiğim, Photoshop olmayan bir fotoyu paylaşayım. Süreli çekim. Şu anda arkadaki ağaçlar orman oldu. O zamanlar sosyal medya yoktu bir de fotoğrafçılık konusunda herkesin bilgisi de bu seviyede değildi. Bu fotolar çok ilgi çekiyordu. İsteyen kişiye de bu tarz fotolarda yardımcı olurum...

Ve9hNH.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parça pahaliligi kronik sikintilar vs olmasa alacağım tek araç ama gel geleim turkiye de bu aracı yurutmek çok zor. Tabi maddiyat tarafi olmasa kesinlikle binilecek omurluk araç.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Modeline göre değişiyor. 2 örnek vereyim; Alfa 159, Alfa 156 arasında 3 kat fark var. Her ikisine de sahip oldum. 159'un alt takımı olabilecek en pahalı arabalardan. Bunun dışında araba çok ağır ve balata disk eskimesi de yüksek bunlar da çok pahalı. Ağır olduğundan yakıt tüketimi de çok fazla.
Alfa 156'yı yürütmek 159'a göre çok çok uygun.

Aynı şekilde eskilerden GTV, Spider 916 kasalarda. Motor büyük dert. Sıralı 6 silindir Turbo (TB) motor. Artık çalıştırmak çok zor. Ben onun sayesinde usta olmuştum. Motor da çok ağır olduğundan ön taraf yol tutuş fren sorunları da var. Fakat aynı aracı 2.0 TS motorlu alırsan dünyada en mutlu olacağın arabalardan. Araba sağlam zaten. Motor parçaları her yerde var.

Parça pahaliligi kronik sikintilar vs olmasa alacağım tek araç ama gel geleim turkiye de bu aracı yurutmek çok zor. Tabi maddiyat tarafi olmasa kesinlikle binilecek omurluk araç.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”