Captur Icon 1.2 Turbo EDC 120 hp Teknik Özellikler

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Aşağıdaki linkte yer alan kameralardan hangisinin captur için uygun olduğunu nasıl anlarız acaba? Ya da kamera alıp takan oldu mu? Önerebileceğiniz bir link var mı?
Şimdiden teşekkürler.

www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4712.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xrenault+captur+reverse+camera.TRS0&_nkw=renault+captur+reverse+camera&ghostText=&_sacat=0

Ben geçen sene almıştım.Ön ve arka görüş kamerası şeklinde. Bir tanesinde GPRS te var. GT680W ve Mini 0801.

İki kamerada full HD kayıt yapıyor. İkisinin üzerinde de 32 gb micro sd kart aldım. Harekete duyarlı yapınca yaklaşık 2 gün kayıt tutabiliyor.

ckrmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen sene almıştım.Ön ve arka görüş kamerası şeklinde. Bir tanesinde GPRS te var. GT680W ve Mini 0801.

İki kamerada full HD kayıt yapıyor. İkisinin üzerinde de 32 gb micro sd kart aldım. Harekete duyarlı yapınca yaklaşık 2 gün kayıt tutabiliyor.

Hocam teşekkürkler kamera bilgileri için ama benim tam olarak aradığım şey geri vites kamerası. Captur Outdoorun test sürüşü sırasında kullandığım araçta vardı. Çok hoşuma gitti ben de isterim dedğimde 1200TL dediler bunun üzerine vazgeçtim. Şimdide daha uygun fiyatlı bir çözüm bulamaya çalışıyorum.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Hocam teşekkürkler kamera bilgileri için ama benim tam olarak aradığım şey geri vites kamerası. Captur Outdoorun test sürüşü sırasında kullandığım araçta vardı. Çok hoşuma gitti ben de isterim dedğimde 1200TL dediler bunun üzerine vazgeçtim. Şimdide daha uygun fiyatlı bir çözüm bulamaya çalışıyorum.

Geri görüş kamerası için birşey diyemiycem. Ben alırken full aldım. Outdoor navigasyon + geri görüş kamerası.Belirttiğiniz farkı söylemişlerdi.

ckrmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternertten satılan geri görüş kamera modellerinde Renault Koleos ile uyumlu ibaresi var. İnternetten inceledim de Captur'a oldukça benziyor.

attachment.php

Bu kamera plaka aydınlatma lambası sökülüp yerine takılabiliyor. Yani hiçbir delme işlemi yok. Bu kamerayı sipariş versem mi diye düşünüyorum. 12V beslemeyi yakın olan anarya lambasından alırım da ekrana gidecek olan video bağlantı kablosunu nasıl hallederim acaba? hımm

Sizce kamera video görüntü kablosu plakaya kadar geliyor mudur yoksa benim mi çekmem gerekecek? Yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar... qw

turkerali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
1.2 Capture edc almak istiyorum. Lakin kafam biraz karışık: ) yardımınıza ihtiyacım var

Ben doğuda 2000 li rakımda yaşıyorum, Asfalt yolda kullanıyorum aracımı, 1.2 Clio m var 2008 model. 75hp sanırım. 100 mt 150 mt uzunluğundaki yokuşlarda hızlı girersem çok sorun yaşamıyorum. Lakin 1 km i bulan 2 km bulan yokuşlar oluyor burada,
Araç bayılıyor, 50 i geçemiyorum bi süre sonra, hele ki araba 3 - 4 kişi isek vay halime. Hızlı kullanmayı seven biri değilim, max 130 yapıyorum çok nadir oda dahasını da sevmiyorum.

Gelelim Soruma; 1,2 120hp bu Captur ile, O yokuşları çıkabilir miyim, Yokuşlarda beni üzer mi?

Teşekkürler İlginiz için şimdiden

darkmessenger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
1.2 Capture edc almak istiyorum. Lakin kafam biraz karışık: ) yardımınıza ihtiyacım var

Ben doğuda 2000 li rakımda yaşıyorum, Asfalt yolda kullanıyorum aracımı, 1.2 Clio m var 2008 model. 75hp sanırım. 100 mt 150 mt uzunluğundaki yokuşlarda hızlı girersem çok sorun yaşamıyorum. Lakin 1 km i bulan 2 km bulan yokuşlar oluyor burada,
Araç bayılıyor, 50 i geçemiyorum bi süre sonra, hele ki araba 3 - 4 kişi isek vay halime. Hızlı kullanmayı seven biri değilim, max 130 yapıyorum çok nadir oda dahasını da sevmiyorum.

Gelelim Soruma; 1,2 120hp bu Captur ile, O yokuşları çıkabilir miyim, Yokuşlarda beni üzer mi?

Teşekkürler İlginiz için şimdiden
Şimdiki araçla kıyaslandiğinda, size ferrari etkisi yapabilir :)

turkerali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdiki araçla kıyaslandiğinda, size ferrari etkisi yapabilir :)

:)) Araç hiç bir zaman bayılmaz diyorsunuz anladığım kadarı ile :) gözüm kapalı almalıyım sanırım.?

dağ tırmanıyoruz burada resmen: ) bitmiyor o yokuşlar çok fena.

tuti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de var ne yazık ki tüp taktırmak istiyorum. Konu başlığı aradım ama bulamadım hangi marka taktırmalıyım ve bildiğiniz iyi bir usta var mı İstanbul Avrupa yakası için?
Şehir içi tüketimi : 10.0 L (İstanbul)
Çok fazla şehir dışına çıktığım için yakıt ortalamasını 7.8 L ye düşürdüm ikinci el almıştım aldığım da ekranda 10.9L görünüyordu yaklaşık bir yılda 7.8L düşürdüm. Çok yakıyor diye az gezmiş halimle senede 20 bin km yapıyorum. Lpg ile masrafımı azaltırsam senede 30 km yapıcam sanırım :)
LPG taktırmamı tavsiye eder misini? Hangi marka hangi usta (Bahçelievler, Sefaköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü civarlarında)
(bayan olduğum için bu konulardan hiç anlamıyorum yardımlarınıza ihtiyacım var.)
Not: 900 km Ankara Gidiş-Dönüş 350-400 TL
LPG ile 100 TL ye gidebilirmişim sanırım ?
Yakıtı dışında herşeyinden memnunum aracımın :) Ama bilmediğimden tüm fonksiyonlarını kullanamıyor olabilirim :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bende de var ne yazık ki tüp taktırmak istiyorum. Konu başlığı aradım ama bulamadım hangi marka taktırmalıyım ve bildiğiniz iyi bir usta var mı İstanbul Avrupa yakası için?
Şehir içi tüketimi : 10.0 L (İstanbul)
Çok fazla şehir dışına çıktığım için yakıt ortalamasını 7.8 L ye düşürdüm ikinci el almıştım aldığım da ekranda 10.9L görünüyordu yaklaşık bir yılda 7.8L düşürdüm. Çok yakıyor diye az gezmiş halimle senede 20 bin km yapıyorum. Lpg ile masrafımı azaltırsam senede 30 km yapıcam sanırım :)
LPG taktırmamı tavsiye eder misini? Hangi marka hangi usta (Bahçelievler, Sefaköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü civarlarında)
(bayan olduğum için bu konulardan hiç anlamıyorum yardımlarınıza ihtiyacım var.)
Not: 900 km Ankara Gidiş-Dönüş 350-400 TL
LPG ile 100 TL ye gidebilirmişim sanırım ?
Yakıtı dışında herşeyinden memnunum aracımın :) Ama bilmediğimden tüm fonksiyonlarını kullanamıyor olabilirim :)
Araca yazık olur, dizel otomatik Captur almanız daha mantıklı...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aldığım fiyat ile ikinci el en düşük dizeli arasında şu anda 20 bin fark var bende dizel almak isterim ama bütçem ona uygun değil ne yazık ki?
LPG nin ne gibi bir sıkıntısı olur araca? Bilmediğimden soruyorum?
Hiç captur LPG kullanan yok mu?
Bu araçlar keyif aracı, aynısından bizde var ve yakıtını düşünmeden keyifle kullanıyoruz.
Uzun yolda 4.7 litre ortalama yakalamışlığım var, genelde 5.5 litre ortalama yakalıyorum.
Şehir içi tüketimi 8 litrelerde geziyor.
Bu motorlar turbo destekli olduğundan lpg ye fazla uygun değil, takanını daha duymadım.