Arka bagaj kapağından gelen ses sorunu???

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses arkaya biri oturunca bende de oluyordu çok sinir bozucu. Önümüzdeki günlerde servise gideceğim orada yaptırayım bu işlemleri teşekkürler herkese faydalı paylaşımları için :eyv

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayiden gecen gun megane 2 kaput takozu ayarli diye 2 tane aldim.tanesi 10 tlydi.clio 4 lerin bagajdaki takozların aynısı sadece ortadaki yumuşak plastik kısmı vida gibi cevirdikce yuksekligi ayarlaniyor boylece deneyerek ayari buluyorsunuz ,bagaj kapagiyla takoz arasinda bosluk kalmadigi icin ses olmuyor.

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bantta sardim ama durum ayni esnedikce arac yapiyor sesi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
esnedikçe gelen sesin kilit karşılığı ile alakası yok zaten. esnedikçe gelen gıcırtı o takozlardan geliyor. bozuk yolda tıkırtı varsa kilit karşılığından ben bantladım geçti. yani servis bantladı . gıcırtı ya yine servis pas sökücü sıktı o da geçti. onları temiz tutmak gerekiyor galiba. arada kendimiz de sıkıyoruz yağ içeren pas sökücü veya hafif yağ da sürebiliriz. bende sorun yok .

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kilidin iki tarafınada bant sardim bakim nasil olacak deneyip yazacam sonucu...

Para bandı ile iki tarafida bantladim ve sonucc sıfır Ses koca renault çalışanlarınin bulamadigi care bi bant iyimis sonunda sesi kestikk şükür gerisi lop lop lastik sesi

Son düzenleme:

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün bagaj takozlarım geldi. Montajını kendim yaptım ama ayarı için 2 dk servise uğradım ve sonuç harika. Usta sordu kaç para diye, 25TL dedim. Bedava dedi.
Araçta ses kalmadı gibi bir şey.
Tecrübe eden ve tavsiye veren arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. 25TL'ye bagajdan gelen ses kesildi.
Ayarlı bagaj takozu linkini tekrar paylaşayım.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...oen-P184761649

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar bugün bagaj takozlarım geldi. Montajını kendim yaptım ama ayarı için 2 dk servise uğradım ve sonuç harika. Usta sordu kaç para diye, 25TL dedim. Bedava dedi.
Araçta ses kalmadı gibi bir şey.
Tecrübe eden ve tavsiye veren arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. 25TL'ye bagajdan gelen ses kesildi.
Ayarlı bagaj takozu linkini tekrar paylaşayım.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...oen-P184761649
Elinize sağlık.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar linkteki ürün 2li paket olarak satılıyormuş. Ben tek adet fiyatı zannedip 2 adet sipariş verdim haliyle 4 adet geldi. Satıcı ile iletişime geçtim fazla gönderdiniz isterseniz 2 taneyi geri gönderebilirim dedim. Gelen cevap paket içeriği 2 adet oluyor şeklinde oldu. Yani 1 adet almanız yeterli 12.80TL kargo da ücretsiz, bedava gibi.

Düzce Merkez'den almak isteyen olursa fazladan aldığım 2 taneyi hediye edebilirim.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben 1 yıl önce sanayiden çiftini 10 tl ye aldım. Adı Megan Bagaj takozu olarak geçmekte.Cliolarda sabit,diğer talisman,meganlarda bağaj ve ön motor kaput takozunu ayarlısını takmışlar.Bende bu takozu geri görüş kamerasında bagaj açık uyarısı yazısı çıkıyordu.En son bu takojları takarak çözüm bulduk.Hatta formda Arka geri görüş kamerası bagaj açık uyarı yazısı konusunda resimleri mevcut.Saygılarımla