R-link 2 canli trafik uygulamasi

SerkanAydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her haafta kontrol edin ne demek ya. insan kısa sürede size bilgilendirme maili atarız falan der en azından:S

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Megane IV kullanıcısıyım ve hem Türkiye Mais'e hem de Fransa R-link2 birimine direkt mail ile ulaşmayı denedim ikisinden de beklediğim gibi iç açıcı bir cevap gelmedi. Aracın lansmanında ve tanıtımında "internet zorunluluğu olmadan canlı trafik bilgisi" ibaresi geçiyor ancak bu özelliği henüz Türkiye'de ki hiçbir kullanıcıya sunamadılar. Bu konuda belki de kullanıcıların bilinçlenip daha da zorlamaları gerekiyor. En azından Renault bunu geçerli sayılabilecek bir nedenden ötürü yapamıyorsa şeffaf olsun ve bizlere izah etsin.

Bunun yanında yurtdışında bazı ülkelerde canlı trafik hizmeti, tomtom üzerinden sağlanıyor. Yalnız onun için de yıllık bir ücret var aynı bizim ödediğimiz yıllık navigasyon ve internet paketi gibi, tek farkı tomtom navigasyon ve bilgi servislerini de içeriyor olması galiba. Ülkemizde böyle bir paket mevcut değil bu yüzden biz aracımızın bu özelliklerini malesef kullanamıyoruz. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde sürüş yapan kullanıcılar için canlı trafik üzerinden alternatif rota hesaplama özelliği çok önemli aslında. R-link2 li her renault sahibi zorlasa belki sonuç alınabilir.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Megane IV kullanıcısıyım ve hem Türkiye Mais'e hem de Fransa R-link2 birimine direkt mail ile ulaşmayı denedim ikisinden de beklediğim gibi iç açıcı bir cevap gelmedi. Aracın lansmanında ve tanıtımında "internet zorunluluğu olmadan canlı trafik bilgisi" ibaresi geçiyor ancak bu özelliği henüz Türkiye'de ki hiçbir kullanıcıya sunamadılar. Bu konuda belki de kullanıcıların bilinçlenip daha da zorlamaları gerekiyor. En azından Renault bunu geçerli sayılabilecek bir nedenden ötürü yapamıyorsa şeffaf olsun ve bizlere izah etsin.

Bunun yanında yurtdışında bazı ülkelerde canlı trafik hizmeti, tomtom üzerinden sağlanıyor. Yalnız onun için de yıllık bir ücret var aynı bizim ödediğimiz yıllık navigasyon ve internet paketi gibi, tek farkı tomtom navigasyon ve bilgi servislerini de içeriyor olması galiba. Ülkemizde böyle bir paket mevcut değil bu yüzden biz aracımızın bu özelliklerini malesef kullanamıyoruz. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde sürüş yapan kullanıcılar için canlı trafik üzerinden alternatif rota hesaplama özelliği çok önemli aslında. R-link2 li her renault sahibi zorlasa belki sonuç alınabilir.

Türkiyede bunun alt yapısı yok mümkün değil şimdilik en güzeli mobil online navigasyonlar hem güncelliği hem akışkanlığı trafik bilgisiyle liderler . Reno veya mercedes vs. Bütün araç markalarının navigasyon sistemleri berbat yine renoda diğerlerine göre fiyat normal veya standart paket olarak geliyor örnek mercedestede aynı harita sd kart alıyorsun geçen sene 1500 euroydu sanırım ufak tefek para değil ve eski harita araba firmalar ne zaman online navigasyonla anlaşma yaparlar o zaman o marka başarılı olur bu işte yoksa bürokrasiye takılır giib takılıyor

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Canli trafik bilgisinin İki kez calistigina sahit oldum. Bunlarin birinde video kaydi alarak mais insan kaynaklari birimine gonderdim. Sagolsunlar arastirdilar ve sonra bana geri donduler. Fransada yapilan alt calismalarda bu sistemin gecici sure icin tum dunyaya acildigini bu yuzden bende o ana denk geldigimi soylediler. Suan yine calismiyor ama yilda ikide olsa evet calisiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Canli trafik bilgisinin İki kez calistigina sahit oldum. Bunlarin birinde video kaydi alarak mais insan kaynaklari birimine gonderdim. Sagolsunlar arastirdilar ve sonra bana geri donduler. Fransada yapilan alt calismalarda bu sistemin gecici sure icin tum dunyaya acildigini bu yuzden bende o ana denk geldigimi soylediler. Suan yine calismiyor ama yilda ikide olsa evet calisiyor.

Güzel bir gelişme bu. Belki de testleri tamamladıktan sonra devreye alacaklardır umutla bekliyoruz.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ben hataya gittiğimde açılmıştı resimlerini çektim bu 2. defa oluyor ilkinde resim çekmemiştim tamamen açıldı diye buda resimleri
https://hizliresim.com/DdYaJy
https://hizliresim.com/8daJ1d
https://hizliresim.com/YNQAbD
https://hizliresim.com/aGl6Ed
https://hizliresim.com/N1n7Ek
https://hizliresim.com/kW9lvv

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turkiyeye bu sistemin geleceginden emin degilim. 3. Kopru acilali 1 yildan fazla oldu. Keza osman gazi koprusude oyle. ama gel gorki en guncel haritada dahi bu iki kopru yok.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diger aracimiz opel, ondada navi eski.

tall is man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sürekli kullandığım ve yapılalı 4 sene kadar olan şehirler arası ana yol bile haritada yok. bu kadar kötü bir navigasyon varken aktif trafik bilgisi olsa ne olmasa ne.:sinirli

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Carplay olsa yandex kullanmak daha keyifli olurdu. Son cikan araclarda carplay varmis...