Su birikintisinden gectik :)

Mertrsi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selam arkadaslarim, muhtemelen duymussunuzdur gecenlerde bodrumda bi sel baskini oldu, bende 1997 model clio rsi aracimla bu su birikintisinden gecmis bulundum. Su on tampondan kaputa dogru sekmeye baslicak seviyedeydi. Vel hasil sudan ciktik ve arac stop etti. Ilk marsta calismadi. 20 dk sonra ikinci kes marslamamda arac calisti ve 400 metre uzaktaki benzinlige kadar ilerledim. 1 saate yakin rolantide calistirdim arabayi hic stop etmeden. Sonra bostayken vites gaz yemesi falan duzelince yola tekrardan koyulmaya karar verdim lakin vitese gecirip gazladigimda arac stop etmeye basladi. Oldugu yerde biraktim ertesi gun geldigimde busefer calisip aninda stop etmeye basladi. Araci sanayiye cektik, once yagi , yag filtresi bujiler degisti. Sonra krank mili sensoru, motor beyni, atesleme sensero immoblizer anahtar vs degisti. Elektrik tesisati komple elden gecti butun fisler fabrika degerlerine gore test edildi bi noksan yok, arac su an calisiyor ara gaz verir gibi gaz verdigin surece. Lakin ne 3500 deviri geciyo nede rolantide kaliyor. Lutfen yardim edin cok madurum bodruma kitledi bu arac beni :)

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim...
Rölanti valfine baktılar mı ?

Mertrsi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim, sorun tespit edemediler ordada

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanki beyin arızası gibi duruyor. Geçenlerde bir arkadaşın başına gelmişti oda beyinciye götürüp testten geçirmiş ve yeniden yazılım yüklenince düzelmiş. Baktırmanızda fayda var.

Mertrsi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kablolarda yaniklar vardi bugun butun hepsi tekrar kontrol ediliyo kisa devre arizasi olabilir bakalim cikicak kokusu :)

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun

Mertrsi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah cok tesekkurler

ggu25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun şuan benim aracımda var sorunu çözebildiniz mi veya istanbulda hangi usta bunu yapar

Hızsever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun hocam. Su birikintisinden geçmek o kadar etkiliyor mu araçları ya?