Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 3 1.2 extreme quickshift "vites kutusunu kontrol ettririniz" hatasi

Teşekkür / Beğen

Elf Speedmatic yağı geldi, robotik şanzımanın, akünün alt tarafında bahsi geçen yağ kutusuna büyük şırınga 350 cc yağ ilave etim, deneme yaptım, “VİTES KUTUSUNU KONTROL ETTİR” ikazı gelmedi, ayrıca kalkış ve vites geçişlerindeki titreşimleri görmedim, yaklaşık 8 km kullandıktan sonra yağ seviyesine tekrar baktım seviye 5-6 mm düşmüştü. Bugün kızım işe gitti, gidiş-geliş 60 km kullanmış , hergün 3-4 kez gelen ikaz gelmemiş ve sürüş iyileşmiş dedi. Akşam geldiğinde yağın seviyesi yine 5-6 mm düşmüştü. Birkaç gün daha takip edip rampaya çıkarıp kendim, alt taraftan robotic şanzımandan yağ kaçağı olup olmadığına ve nereden geldiğine bakacağım. Efrekans rumuzlu kullanıcı kendi aracında, 2016 yılında elektro vana modulünün keçesinden geldiğini yazmıştı, oraya bakacağım. Başka tecrübesi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini beklerim. İstanbul’da Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz usta tavsiyelerinizi de beklerim, yetkili servis demeyin, mümkün olduğunca önlerinden de geçmemeye çalışıyorum.

gurdal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Sürücü kapısı açılınca haznedeki hidrolik diafram tüpün içine basılıyor. Bu sebeple araç kullanımından sonra seviyenin azalması normal. Kontrolü sabahları, sürücü kapısını hiç açmadan yapın.

Teşekkür / Beğen

Teşekkür ederim, bugün motor durduktan 1,5 saat sonra kontrol ettim, yağ seviyesi hemen hemen ilk ikmal ettiğim seviyeye yükselmiş durumdaydı. Arıza uyarısı bugün de yok, sanırım, problem çözüldü. Tekrar teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler