[ÇÖZÜLDÜ] Rolanti dalgalanması

skyblue89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim R19 Ege mavisi sedan aracım var 6 senedir bende aldığımdan bu yana gitmediğim usta kalmadı sonunda yabancı forumlardan translate ile birkaç gün boyunca aradım aslında çözüm çok basitmiş sadece LPG nin benzinden farklı olduğu için tüm ateşleme ile ilgili olan parçalar elden geçiyor Benim aracıma yaptığım degisiklikleri tek tek yazacağım umarım derdinize çare olur

1. olarak Lpg ye uyumlu Buji kullanımı bu önemli bir adımlardan birisi tekleme patlatma gibi sorunları olanlar bunu kesinlikle uygulamalı ben bosch marka kullandım Ngk diye marka da var biraz pahalı geldi bana
clear.png

2. olarak atesleme BOBİNİ ... evet yanlış duymadınız bu bobine ufak bir modifikasyon ile 14.000 volt civarı voltaj üreten bu parçanın Sorun yarattığı. Yapılacak olan modifikasyon bu parçayı 1kat plastik ile (Sert naylon ile kaplamak sonra dışını alüminyum folyo ile sarmak telefon sinyalleri bile etkiliyormuş bu mereti lpg hassas olduğu icin sadece lpg de yapıyor benzinde sorunsuz çalışıyor ) sarmak acik kalan yerleri silikonlamak açık kalmayacak
3. adım buji kablolarını da aynı şekil naylon ve alüminyum folyo ile sarmak
4. Adım buji kablosunu sardık ama ne olur ne olmaz hava kanalının yanından geçiyorsa bu kablolar hava hortumunu 1 kat naylon ile sarmak (sadece kabloya değen yeri atlama olmasın diye çünki yüksek voltaj hava içindeki nemden iletkenlik yapıp patlama denen olaya sebebiyet veriyormuş)
5. adım ustanız sıcak hava girişini banlamışsa bu bantı söküp sıcak hava girişini tekrar aktive etmek ve hava filresi ve sıcak havanın birleştiği yerdeki kelebeğin orta ayara getirilmesi (bu kelebek otomatik usta kelebeğe vida sıkarak orta ayarda kalmasını sağlayacak hem sıcak hava hemde hava filtresinden gelen hava kullanılacak böylece daha verimli performans elde edeceğiz) bunu yaptırınca tekrar gaz ayarı yaptıracaksınız..

Tüm bu adımlar uygulandı ve sonuç muazzam oldu çok memnunun 6 senedir uğraşıyorum türkiyede usta yok gercekten elinde koli bandı ile yaklaşan usta görürseniz o ustaya gitmeyin birdaha kara düzen iş yapıyorlar ekmek yiyorsan işini iyi öğren öyle gel tamircilik yap

umarım yardımcı olmuşumdur Lütfen paylaşacaksanız bile alıntı derseniz sevinirim çok uğraştım
clear.png

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardesim aracin enjeksiyon lu mu lpg sistemi sirali tip mi yoksa kara duzen mi ozellikleri yazmamissin

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2 bin devrin altında veya rampada dipgaz yapınca ufak bir silkeleme oluyor k7m
Bn sensor diyorum ama yeni değişti krank okuyucuyla .
Motora benzin girişinin arkasındaki sensor 2 si
Ustalardan pek anlamiyo

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özkan yayla 61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı durum benim araçta da var usta şimdilik rölanti ayarını yükseltti kalkışlarda boğulma yapmasın diye ellemeyelim dürttükçe ayarı bozuluyo bunların ondan sonra uğraş dur diyo ;) bizim usta garantici :)

poyraz5252

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin usta hikaye birader çözmemiz lazım bu sorunu