Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault sembol ön sağ tarafından gaz verince gelen ses

Teşekkür / Beğen

Alıntı muratavsar66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba aynı ses sorunu benim aracımda da vardı.2013 symbol joy.yağ bakımına ankarada savaş oto ya götürdüm.araci kaldırıp altından bir hortumu klipsden çıkardılar
    Ses kesildi.resmi atabilirsem gösteriyim.
    Bende yeni aldığım 2015 1.5 dci symbol ü ankararada savaş otoya götürdüm. Ses sorununu 5 dk da çözdüler. Ankarada yaşayan arkadaşlar çok şanslı savaş oto gerçekten işinde çok iyi. Tavsiye için size de teşekkürler

sortarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Gaza basinca gelen titresimli ses

Alıntı Melih Tutak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yeni aldığım 2015 1.5 dci symbol ü ankararada savaş otoya götürdüm. Ses sorununu 5 dk da çözdüler. Ankarada yaşayan arkadaşlar çok şanslı savaş oto gerçekten işinde çok iyi. Tavsiye için size de teşekkürler
    Kardes ayni sorun benim de kafama takiliyordu 2000 devirden sonra araba gereksiz yere bagiriyor gibi geliyor hatta ben turbodan suphelenmistim sanki cekistede dusukluk var gibi geldi ama sanirim o sesten gelen psikoljik bi dusunce bu arkadaslar 5dk da ne yaptilar da cozduler detayli bilgi verebilirseniz cok sevinirim

Teşekkür / Beğen
    Arkadaşlar bende de symbol 2013 joy kasa var ve soğuk bir kışı günü aniden bu ses ortaya çıktı. 1. ve 2. viteste özellikle gaza bastığımda ses çoğalıyordu. Üstü viteslerde ses kesiliyordu yada duyulamayacak kadar azalıyordu.Bayır aşağı viteste giderken ( gaza basmadan) ses dahada çoğalıyordu. Önceleri soğuk havadan kaynaklanıyordur diye düşündüm. Fakat havanın ısınmasına ve şehir değiştirmeme rağmen ses kesilmedi. Ustama götürdüm, aracın altına baktı, lifte kaldırdı, kaputu açtı vs. fakat sorunu bir türlü bulamadı. Sorun teşkil edecek bir ses değil böyle sürebilirsin sıkıntı olmaz dedi. Ama bilen bilir, sinir bozucu bir ses olduğu için arabayı servise getirdim. Keza onlarda aracın altına kaput altına vs. baktıktan sonra "bu arabalarda kronik sorun bu ses" ve "yakıt geri dönüş borularına ses izolasyonu yaparsak ses kesilir." dedi. Ve ücret olarak 250 TL istedi. Akabinde detaylı bir şekilde araştırıyım dedim ve bu konuya rast geldim. Aynı sorunu yaşayan arkadaşları ve sorunun çözüldüğünü görünce sevindim ve arkadaşların belirttiği yerdeki plastiği buldum. Ses bu klipsten geliyor. Yakıt geri dönüşüm borusu vibrasyon yapıyor ve plastik şase ile titreşim yaparak sinir bozucu sesi çıkarıyor. Ne kadar aradıysam bu klipsten bulamadım. Onun yerine resimlerde de görüldüğü gibi klipsi çıkartıp yerine şambrel parçası yerleştirdim. Ve tamemen ses kesildi. Sıfır maliyet. 250 TL verip izolasyon yaptırmaya kalksaydım muhtemelen ses de kesilmeyecekti. Belki aynı sorundan müzdarip arkadaşlara yardımcı olur diye fotoğraflarını çekip aşağıya yükledim. Hade eyvallah.

sortarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Bu sesi ben de bir yıldır araştırıyorum genelde yakıt hortumundan bahsediliyor ama arabanın taa arka tarafından altından gelen bi titreşim nasıl bu kadar ön tarafta hissediliyor geçen gün bir arkadaş bana ön tarafta motor kaputunun orfa yakıt hortumu klima borularına değiyor orfan geliyor izole edersen kesilir desi henüz fırsatım olmadı ama bakacağım artık

Teşekkür / Beğen
    Bendede rölantide buna benzer bir zırıltı sesi geliyor klima arizaliydi sesi falan dinledi ışıkla baktı klima motorundan geldiğini söyledi.

Teşekkür / Beğen

arkadaşlar resimli yada videolu anlatacak ve çözümünü yapacak bir bilgi verirseniz çok makbule geçer teşekkürler ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)