Renault sembol ön sağ tarafından gaz verince gelen ses

Melih Tutak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aynı ses sorunu benim aracımda da vardı.2013 symbol joy.yağ bakımına ankarada savaş oto ya götürdüm.araci kaldırıp altından bir hortumu klipsden çıkardılar
Ses kesildi.resmi atabilirsem gösteriyim.
Bende yeni aldığım 2015 1.5 dci symbol ü ankararada savaş otoya götürdüm. Ses sorununu 5 dk da çözdüler. Ankarada yaşayan arkadaşlar çok şanslı savaş oto gerçekten işinde çok iyi. Tavsiye için size de teşekkürler

sortarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaza basinca gelen titresimli ses

Bende yeni aldığım 2015 1.5 dci symbol ü ankararada savaş otoya götürdüm. Ses sorununu 5 dk da çözdüler. Ankarada yaşayan arkadaşlar çok şanslı savaş oto gerçekten işinde çok iyi. Tavsiye için size de teşekkürler
Kardes ayni sorun benim de kafama takiliyordu 2000 devirden sonra araba gereksiz yere bagiriyor gibi geliyor hatta ben turbodan suphelenmistim sanki cekistede dusukluk var gibi geldi ama sanirim o sesten gelen psikoljik bi dusunce bu arkadaslar 5dk da ne yaptilar da cozduler detayli bilgi verebilirseniz cok sevinirim

cymz_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende de symbol 2013 joy kasa var ve soğuk bir kışı günü aniden bu ses ortaya çıktı. 1. ve 2. viteste özellikle gaza bastığımda ses çoğalıyordu. Üstü viteslerde ses kesiliyordu yada duyulamayacak kadar azalıyordu.Bayır aşağı viteste giderken ( gaza basmadan) ses dahada çoğalıyordu. Önceleri soğuk havadan kaynaklanıyordur diye düşündüm. Fakat havanın ısınmasına ve şehir değiştirmeme rağmen ses kesilmedi. Ustama götürdüm, aracın altına baktı, lifte kaldırdı, kaputu açtı vs. fakat sorunu bir türlü bulamadı. Sorun teşkil edecek bir ses değil böyle sürebilirsin sıkıntı olmaz dedi. Ama bilen bilir, sinir bozucu bir ses olduğu için arabayı servise getirdim. Keza onlarda aracın altına kaput altına vs. baktıktan sonra "bu arabalarda kronik sorun bu ses" ve "yakıt geri dönüş borularına ses izolasyonu yaparsak ses kesilir." dedi. Ve ücret olarak 250 TL istedi. Akabinde detaylı bir şekilde araştırıyım dedim ve bu konuya rast geldim. Aynı sorunu yaşayan arkadaşları ve sorunun çözüldüğünü görünce sevindim ve arkadaşların belirttiği yerdeki plastiği buldum. Ses bu klipsten geliyor. Yakıt geri dönüşüm borusu vibrasyon yapıyor ve plastik şase ile titreşim yaparak sinir bozucu sesi çıkarıyor. Ne kadar aradıysam bu klipsten bulamadım. Onun yerine resimlerde de görüldüğü gibi klipsi çıkartıp yerine şambrel parçası yerleştirdim. Ve tamemen ses kesildi. Sıfır maliyet. 250 TL verip izolasyon yaptırmaya kalksaydım muhtemelen ses de kesilmeyecekti. Belki aynı sorundan müzdarip arkadaşlara yardımcı olur diye fotoğraflarını çekip aşağıya yükledim. Hade eyvallah.

7BVWga.jpg

P7Y2k7.jpg

Z5Ajkz.jpg

sortarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sesi ben de bir yıldır araştırıyorum genelde yakıt hortumundan bahsediliyor ama arabanın taa arka tarafından altından gelen bi titreşim nasıl bu kadar ön tarafta hissediliyor geçen gün bir arkadaş bana ön tarafta motor kaputunun orfa yakıt hortumu klima borularına değiyor orfan geliyor izole edersen kesilir desi henüz fırsatım olmadı ama bakacağım artık

Droncalibur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede rölantide buna benzer bir zırıltı sesi geliyor klima arizaliydi sesi falan dinledi ışıkla baktı klima motorundan geldiğini söyledi.

dellteknik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar resimli yada videolu anlatacak ve çözümünü yapacak bir bilgi verirseniz çok makbule geçer teşekkürler ...

34istanbul34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm arkadaşlar. 2017 symbol 1.5 dci aracım 1500-2000 devirde sağ önden zırıltı sesi geliyor bende de. Altına baktım u şeklinde mazot geri dönüşüm hortumunu bulamadım. Sağ ön farın oraları inceledim ama birşey bulamadım. Bu sesi nasıl çözebilirim acaba yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler

laswidow

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger setinin kapağından geliyor o ses deneye deneye buldum sonunda. arayağa kağıt kıstırdım kesildi ama çözüm değil kalıcı bir çözüm bulmak gerek.