Megane 1 Termostat ve triger değişimi hakkında

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araci alali bir iki gün oldu megane 1 2002 model coupe 1.6 16 valf 140 binde aracim
trigeli benden onceki bayan kullanicisi tarafindan degistirilmemis 4 yil kullanmış en kisa surede degistirmem lazim işçilik ve malzeme fiyatlari nasil eskisehir yada bursada tavsiye edebileceğiniz işin ehli ustalar varmi bi devirdaimi de degistirmem gereklimi hangi marka parca kullanmami tavsiye edersiniz ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ramchoo

Ramazan NAKBAY-KOCAELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araci alali bir iki gün oldu megane 1 2002 model coupe 1.6 16 valf 140 binde aracim
trigeli benden onceki bayan kullanicisi tarafindan degistirilmemis 4 yil kullanmış en kisa surede degistirmem lazim işçilik ve malzeme fiyatlari nasil eskisehir yada bursada tavsiye edebileceğiniz işin ehli ustalar varmi bi devirdaimi de degistirmem gereklimi hangi marka parca kullanmami tavsiye edersiniz ?
merhaba 2001 model 1,6 16 v megane 1 aracıma geçen ay triger,devirdaim,gergi bilyası,gergi kütüğü dahil değişim oldu fiyat 600 tl ye değiştirdim ama iyi araştırmak lazım fiyatlar 600 ila 1000 arası değişiyor.1000 liara diyen usta da vardı aynı parçalar olmasına rağmen.Parçaların hepsi orjinal kullanıldı bir tek devirdaim graf kullandım orjinalle arasında nerdeyse hiç fark yok herhangi bir problem de teşkül etmiyor. İzmitte bu şekilde bursa için bilemicem

gencay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger setini degistirecekseniz şu pompasinida mutlaka değiştirin derim. Su pompası arizasinda aynı yerler tekrar sokuluyor. Çok zahmetli bir iş.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Triger 300 civarı diye biliyorum coupelerın.Su devirdaım pompasınıda degiştirin ama muhakak.. Araç 140 binde zaten tahmini 2 sefer degişmiştir.60000 gidiyor megane 1 lerın ortalama

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıdakilere ek olarak egzantirik dişlilerinide kontrol ettirmenizde yarar var. En ufak bir eğriliği veya zedelenme olması kayışa ciddi hasarlar veriyor. İki katı kadar ücret ödersiniz belki ama ben şahsen triger değişiminin her zaman yetkili serviste yapılmasından yanayım. Çünkü en ufak bir hatadan doğacak sonuçta muhattabınız bellidir. Özelde ise ustaya göre suç parçacıda, parçacıya göre ise "hep sattığım mal daha şikayet eden olmadı " sözü ile ustadadır.

ugur_bicim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne varsa o bölüm içinde değiştir kardeşim. Ben gibi yolda koparırsan trigeri 2000 civarı bir rakam ödersin ve yollarda da çektiğin sıkıntıda sana kalır. Daha yeni 2000 tl bir rakam ödedim. Sen sen ol trigeri ihmal etme derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi