Talisman Icon Arka Hoparlörler

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, aracın arka koltuğun arkasındaki pandizotun üzerinde iki adet hoparlör üst kapağı mevcut ancak bagajdan baktığımda hoparlör yerinde hoparlör göremedim. Sizlerde de durum aynı mı ?
IMG_0118.jpg

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstenildiği takdirde ses sistemine ek yapılabilmesi amaçlı tasarlanmış, yalnız tesisat çekili değil diye biliyorum.

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Köşede kablo gördüm belki başka bişeyindir. Daha detaylı bakacağım. Ama icon da böyle bir eksiklik gerçekten ayıp olmuş. Siz taktırdınız mı ?

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle aynı fikirdeyim, Renault her modelde bir önceki modeline göre ses sisteminde geriye gitmekte. Megane II ses sitemi Fluence den çok daha iyiydi. Aynı şekilde Latitude ses sistemi de Talisman dan belirgin şekilde daha iyiydi. Bu Renault için bir ayıp, kendisini geliştirmesi gerekirken ses sisteminde sürekli geri adımlar atması.
Ben ekstra işlem yaptırmadım, orjinal hali ile kullanmaktayım. Latitude kadar zevk vermese de yine de tatminkar olarak düşünüyorum. Elimde bir de 2016 Audi A3 S-Tronic Ambition Paket mevcut-ki A3 ün en dolu paketi. Ona göre çok daha kaliteli ses aldığımı söyleyebilirim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aracımı Temmuz ayında aldım.Aracı aldıktan sonra bu boşlukları ben de fark ettim.Aracı aldığım yer ve Renault genel merkezi ile iletişime geçtim.O boşluklar BOSE ses sisteminin opsiyon olarak satıldığı ülkelerde bu ses sitemi alındığı taktirde 4 adet hoparlör ile doluyor.2 adeti aynı kapılardakiler gibi (yanlış hatırlamıyorsam) 13 cm.lik hoparlör,kalan 2 adeti ise subwoofer ve daha büyük ölçüde.
Kablolar BOSE ses sitemi olan talismanlarda bagajın sağ yan tarafından geliyor.Ancak maalesef bizde o kablolar kabin içerisinde bırakılmadı ise yok.Bose ses sistemi olan talismanlarda bizdeki sistemden farklı bir amplifayer var.Kablolama arka hoparlörler için farklı.
BOSE ses sistemi olan Talismanın hoparlör resimleri;

m4JpqP.jpg

EryNQq.jpg

jXQpzj.jpg

Böyle bir araca 4 tane hoparlör koymamak gerçekten ayıp.Bari hoparlör boşluklarını kapatsalardı.

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, maalesef yine 3.dünya ülkesi muamelesi yapmışlar. Maliyetlerden kısmak için her şey mubah onlar için sanırım. Bu tüm otomobil üreticileri ve ithalatçıları için geçerli. Vergiler yüksek olduğu için en azından fiyat seviyesini tutturabilmek için maliyetlerden kısmak zorundalar. Yoksa zararına satış kimse yapmaz...

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Naıl bir işçiliktir.Benim latitude de bagaj üst kısmı boyasız astarlıydı.Kızıyorum artık az parada verilmemiştir O talismana.Ayıp ya millet eksik yırtık paramı veriyor.Çok hevesliydim.AMa bu mevzulardan soğudum arabadan.Alamam da zaten Espace aldım çunkü

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Komple arka hoparlör seti 250 Euro.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Latitude bose ses sisteminde o bulunan yer subwoofer'di. Talisman sanirim ses sistemli degil. Yani Bose gibi. Bose olmayan Latitude'lerde boş arkalar. Bence o kadar dert etmeyin taktirin gitsin.en azindan yer var. Saglam bir hoperlor orda sesinizi baya iyilestirir

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet maalesef Bose Ses sitemi yok.Opsiyon belki 2017 de gelecekmiş.Bose ses sitemi olan talımsnalarda Arkada 2 adet 13 cm.lik hoparlör ve 2 adet subwoofer var.Subwoofer parça no :281577S200.Bir ara araştırmıştım.