Klasik Konu "Yokuş Kalkış Desteği"

Magic_Key

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2014 Fluence Joy(EDC) 110hp arabamı yaklaşık 5 ay önce aldım. İlk başlarda yokuşta kalkmada sorun yaşamıyordum ama bu aralar sorun yaşıyorum. Frene gittiği yere kadar basıyorum sonra gaz pedalına basincaya kadar araba kaymaya başlıyor. Bu sistemin ekranda çalışıp çalışmadığına dair ışığı veya uyarı yazısı falan yok mu?
Arabayı aldiğimda acemiydim etrafa bakmaktan öyle bir ışık olup olmadığına dikkat edemedim.
Sistemi aktif etmek için uyguladigim yöntem mi yanlış?
Bu konuda herhangi bir kazaya sebep olmadan yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2014 Fluence Joy(EDC) 110hp arabamı yaklaşık 5 ay önce aldım. İlk başlarda yokuşta kalkmada sorun yaşamıyordum ama bu aralar sorun yaşıyorum. Frene gittiği yere kadar basıyorum sonra gaz pedalına basincaya kadar araba kaymaya başlıyor. Bu sistemin ekranda çalışıp çalışmadığına dair ışığı veya uyarı yazısı falan yok mu?
Arabayı aldiğimda acemiydim etrafa bakmaktan öyle bir ışık olup olmadığına dikkat edemedim.
Sistemi aktif etmek için uyguladigim yöntem mi yanlış?
Bu konuda herhangi bir kazaya sebep olmadan yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem otomatik çalışıyor devreye girmesi icin aracın tam olarak durması gerekiyor. Frenden ayağınızı çektiğinizde sistemin devreye girmesini gerektirecek eğimde ise 3-4 saniye kadar tutuyor. Ekranda tuttuğuna dair uyarı çıkmıyor.

Su da var aracın yönü yukarı doğru ise tutar ama aracın yönü asagi dogru ve geri geri yukarı doğru gitmeniz gerekiyor bu durumda tutmaz. Basıma geldiği icin servise sordum aracın burnu sadece yukarı bakarken ve yukarı çıkarken tutar deri. Ayni model aracı kullanıyorum sizinle.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Magic_Key

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denerken aracı durdurup biraz bekledim olmadı hatta frene sert bastım ama yine kaydırdı. Havalar düzelince servise gidip göstereyim.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amcam sıfır peugeot bipper tepee aldı. onda hafif rampa olduğunda felan 5sn rampada asılı tutuyor aracı. geri geri giderkende aynı işlevini yapıyor.

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2016 icon edc var araba hem rampa yukari çıkışta hemde örneğin rampada geri geri park ederken sistem çalışıyor problem yok.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç sadece yukarı çıkarken tutuyor. Asagi inerken tutmuyor.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arac inerken çıkarken de sorunsuz çalışıyor.