EDC şanzıman

sıradışı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba geçen hafta 2014(Aralık) clio 4 sport tourer 1.2 120 hp edc alarak aranıza katıldım.Araç 27.000 km de yıldan dolayı 2 bakımıda serviste yapılmış.Rüzgar sesinden dolayı fitiller,alt takımdaki seslerden dolayıda viraj lastikleri değişecek servis sipariş verdi haber bekliyorum.Bunlar giderilecek sıkıntılar ama asıl aklıma takılan olay araç 40 km hıza kadar kaymak asfaltta porya dağılınca yada kışlık lastik takınca gelen hırıltı gibi ses yapıyor.Servisteki arkadaşlar bu edc lerin hepsinde var diyorlar.Aracı boşa alsamda vitese atsamda hırıltı devam ediyor 40 km den sonra ses geçiyor.Aynı aractan test edemiyoruz maalesef sadece dizelini test ettik onda yok hırıltı sadece motor sesi,neymiş efendim onların şanzımanı farklıymış benzinlilerinki farklı.Eğer böyleyse 1 haftalık clio ve reno maceram en kısa zamanda son bulacak.Teşekkür ederim.

NOT:İyiki hata yapıp dizelini almamışım içerisi çok gürültülü....

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun. aileye hoş geldiniz :) aracın garantisi bittiyse ya her 10 kişiden 9unun tavsiye ettiği yetkili servise götürün yada sanayide güvendiğiniz bir ustaya götürün bence. mutlaka bir arızası vardır diye düşünüyorum.
çünkü servis personelinin standartları :
- abi bu modeller zaten böyle
- abi bu ses bu cızırtı çok normal
- abi buda bişeymi dizeller ne rezalet bi bilsen
vs vs...

sıradışı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 yıl daha garantim var.Bursa servisi aradım edc de kesinlikle ses gelmez servisinizle tekrar konuşun dediler.Fitiller değişirken tekrar baktıracağım.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerekli bakimi yapmazlarsa direkt reno mais merkezi arayin sikayetinizi iletin. Uc bes dk ya kalmaz servisten ararlar abi gel araca tekrar bakalim diye ..