Aracın Motoru Soğukken Gelen Fokurtu Sesi

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar önce aracım megane 2 1.6 16v 2009 model bir aracım var. Öncelikle sabahları çalıştırdıktan sonra devir saati 1000 rpm ve 1200 rpm arasına geldiğinde motor ısınana kadar fokurdama ve hışırtı sesi geliyor. Araçta herhangi bir kaçak yok sorun yok, çekiş normal yağını kendim değiştirdim ama bu fokurtu ve hışırtı sesi biraz rahatsız ediyor ve önlerden çukurlardan felan geçerken lakır lukur ses geliyor, gün geçtikçe artıyor bi yardımcı olurmusunuz :D

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba, benim önceki aracım Palio 2005 di. Ondada fokurtu sesi geliyordu. Sorunu kalorifer peteği hortumlarinda bulmuştuk. Petek hortumlari kaçırıyor oda devir daimi yapamıyordu. Bir de fan müşiri değişmişti sonra düzeldi.

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşların dediği gibi soğutma sisteminde kaçak olma ihtimali yüksek. Soğuk sistemde fokurdama hava ile karışımdan olmalı. Hortumlar, Termostat ve en son devir daim sistemi kontrol edilmeli. Triger ne zaman değişti, birlikte devir daim pompa da değişti mi, kayışlar yeterince iyi durumda mı?

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trigerimiz Değişmedi, Araçta kaçak göremedim, v kayışı sağlam ama triger kayışını muhafazası kapalı olduğu içim göremiyoruz trigerin kapağını nasıl sökeceğiz alanı çok dar ve üstte kulağa bağlı herhalde, araç zor ısınıyor zaten, termostat ve devirdaimden şüpheleniyorum. Yaza Kadar triger değişimi için tüm parçaları teker teker alıcağım. Kalorifer peteğimizin temizlenmesi lazım tam ısıtamıyor klima açıkken. Şanzımanın üstüne antifreeze'li su olduğunu fark ettim ve termostatın üstü kıpkırmızıydı acaba termostatmı sorunluki?

Evet arkadaşların dediği gibi soğutma sisteminde kaçak olma ihtimali yüksek. Soğuk sistemde fokurdama hava ile karışımdan olmalı. Hortumlar, Termostat ve en son devir daim sistemi kontrol edilmeli. Triger ne zaman değişti, birlikte devir daim pompa da değişti mi, kayışlar yeterince iyi durumda mı?

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

Son düzenleme: