Pirelli Run Flst lastikler Talismanlar için uygun mu

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar genel olarak BMW Mercedes ve Audi için uygun olduğu belirtiliyor. Detaylı bilgisi olan var mı. Basınç sensörü olan her araba için uygun dur diye düşünüyorum. Teşekkürler

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bence sıkıntı olmaması lazım.Ölçüleri tutuyorsa olması lazım.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden run flat ? Run flat lastikler aşırı ses verir ve aşırı konforsuzdur . Mercedesci olarak iyi biliyorum sıfır lüks araç alanlar öncelik yada lastikler ilk bitiminde direk run flattan kurtulur .

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar genel olarak BMW Mercedes ve Audi için uygun olduğu belirtiliyor. Detaylı bilgisi olan var mı. Basınç sensörü olan her araba için uygun dur diye düşünüyorum. Teşekkürler

Konfor sizin icin çok önemli değilse ve araca uygun evet varsa takip kullanabilirsiniz. Ama hemen her testte runflat aşırı sert olduğundan konfora doğrudan etki ediyor şeklinde yorumlar var.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler. Lüks arabalar neden bu run flat teknolojisini arabalarında otomatik kullanir anlamadım bu şartlarda.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler. Lüks arabalar neden bu run flat teknolojisini arabalarında otomatik kullanir anlamadım bu şartlarda.

O lüks araçlarda kullanılan süspansiyon olsa renaultlarda bu fiyat olmaz :)

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Run Flat lastikler taş gibi oluyor yapılış amaçları sürat esnasında viraja giriş kabiliyeti artırmak vede lastik patladığında lastiğin üzerinde lastikçiye kadar gidebilmek maksatlıdır...artık yeni araçların çoğunda yedek lastik ya opsiyonel yada hiç yok..yedek lastik extrasından kurtuluyor imalatçı firmalar..ama konfor sıfır...yanak katları normal lastiklerim 3 katı neredeyse..birde çelik teller normal lastikte 5 tane ise RF lastikte 10 tane...bu arada talismanların sanırım elektronik amortisör opsiyonu seçildiğinde bu lastikler kullanılabilir...

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel bilgiler için teşekkürler. Elektronik amortisor özelliği arabamda yok ve lastiği de almış bulundum. İnsallah deneyeceğim cok rahatsız olursam satısa cıkarırım. Yada direk satarım kış öncesi elektronik amortisorlu birisi kullansın daha iyi olur.
Run Flat lastikler taş gibi oluyor yapılış amaçları sürat esnasında viraja giriş kabiliyeti artırmak vede lastik patladığında lastiğin üzerinde lastikçiye kadar gidebilmek maksatlıdır...artık yeni araçların çoğunda yedek lastik ya opsiyonel yada hiç yok..yedek lastik extrasından kurtuluyor imalatçı firmalar..ama konfor sıfır...yanak katları normal lastiklerim 3 katı neredeyse..birde çelik teller normal lastikte 5 tane ise RF lastikte 10 tane...bu arada talismanların sanırım elektronik amortisör opsiyonu seçildiğinde bu lastikler kullanılabilir...