Grandtour paspasin altinda islanma var yardimm arkadaşlar !!!

thehd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio grandtour 2012 aracimi dün evin önünde yikiyordum sonra şoför kaltugunun ordaki paspasi çikardim ve baktim altinda su var. Elimi sürdüm baya baya su olmuş bunun nedeni nedir acaba ?? Ne yapmama gerekir.
Daha önce kia aracimda tam tersi yerde olmuştu onda klima açinca öyle bi sorun oluyordu. Ama bi çok kez yıkadım ilk dafa dün böyle birşey fark ettim. abimde kısa süre bi klima kullandım dedi klimadan olabilir diye düşündüm bende. yardım arkadaşlar şimdiden sağolun ;)

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima açınca yere su damlaması normaldir. havanın nemine göre. ev klimalarında salon klimalarında nasıl yazın su çıkıyorsa oto klimalarındada su çıkması normaldir. petek havayı soğuturken içindeki nemi su olarak damlar. ancak aracı yıkadıktan sonra paspasın altı ıslaksa işte o zaman işler karışıyor. sizin clio yeni model ama muhtemel ya kaputtan içeri giren elektrik kablolarından giriyordur. yada kalorifer kutusundan. geçen bir yağmur yağdı. arabanın içi 5 parmak su olmuş. düşündüm inceledim. kalorifer motorundan içeri kalorifer kutusuna giren yerin kauçukları silikonları zamanla eskidiği için ordan girmiş. sileceklerin altındaki yerde zamanla kirlendiği için motorun arkasına denk düşen tahliye hortumu tıkanmış. tüm su arabanın içine akmış. ordan 3 litrede ben su döktüm. tam düşündüğüm gibi arabanın içine kalorifer kutusunun ordan giriyordu. koltukları söktüm paspası çıkardım. kurutttum. sileceklerin ordaki hortumun tıkanıklığını açtım. suyun girdiği yere silikon çektim. şu anda sıkıntı yok gibi. geçmiş olsun.

thehd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima açınca yere su damlaması normaldir. havanın nemine göre. ev klimalarında salon klimalarında nasıl yazın su çıkıyorsa oto klimalarındada su çıkması normaldir. petek havayı soğuturken içindeki nemi su olarak damlar. ancak aracı yıkadıktan sonra paspasın altı ıslaksa işte o zaman işler karışıyor. sizin clio yeni model ama muhtemel ya kaputtan içeri giren elektrik kablolarından giriyordur. yada kalorifer kutusundan. geçen bir yağmur yağdı. arabanın içi 5 parmak su olmuş. düşündüm inceledim. kalorifer motorundan içeri kalorifer kutusuna giren yerin kauçukları silikonları zamanla eskidiği için ordan girmiş. sileceklerin altındaki yerde zamanla kirlendiği için motorun arkasına denk düşen tahliye hortumu tıkanmış. tüm su arabanın içine akmış. ordan 3 litrede ben su döktüm. tam düşündüğüm gibi arabanın içine kalorifer kutusunun ordan giriyordu. koltukları söktüm paspası çıkardım. kurutttum. sileceklerin ordaki hortumun tıkanıklığını açtım. suyun girdiği yere silikon çektim. şu anda sıkıntı yok gibi. geçmiş olsun.

VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN SAĞOLUN. BENDE GİDİNCE İYİCE İNCELİCEM BAKICAM. MOTORDAKİ SUYU EKSİLTMESİNDE DIŞARDAN GELENE Bİ HAL ÇARE BULUNUR. AMA BU TAHMİNİMCE YENİ OLAN BİRŞEY KOKU BİLE YAPTI GİBİ. DAHA ÖNCE DETAYLI TEMİZLİK YAPTIM VE BÖYLE BİRŞEY YOKTU. GENEL OLARAKDA TEMİZLERİM ARACI. AMA SİZİN VERDİĞİNİZ TAKTİKLERİ DENİCEM DÖNÜŞ YAPARIM TEKRARA SAĞ OLUN:eyv

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun,

cliomda da, scenic de de başıma gelen hadise,

clioyu sanayide, scenic i ise serviste komple tabanı soydurarak bir güzel kurutmuştuk. sebebi basitti bizdeki su probleminin: tıkanan tahliye delikleri,

öncelikle siz aracı güzelce kurutun, paspasları falan çıkartın imkan varsa güneşe çekin aracı, o koku çok kötü zira...

tahliye deliklerine bir bakın bir de naçizane tavsiye kendiniz yıkarken yeterli tazikli su kullanmıyorsanız delikler tıkanabiliyor,

geçmiş olsun.

thehd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun,

cliomda da, scenic de de başıma gelen hadise,

clioyu sanayide, scenic i ise serviste komple tabanı soydurarak bir güzel kurutmuştuk. sebebi basitti bizdeki su probleminin: tıkanan tahliye delikleri,

öncelikle siz aracı güzelce kurutun, paspasları falan çıkartın imkan varsa güneşe çekin aracı, o koku çok kötü zira...

tahliye deliklerine bir bakın bir de naçizane tavsiye kendiniz yıkarken yeterli tazikli su kullanmıyorsanız delikler tıkanabiliyor,

geçmiş olsun.

bugün klima açık 1 saate yakın kullandım arabayı ve klimadan dolayı bi sorun yok. arabam evin önünde agacın altında duruyor ve agaçta böceklenme var arabayı mahvediyor bu aralar heryer yapış yapış ve ağaç parçaları hep aralara kadar girmiş. kapıyı açıyorum polen gibi şeyler uçuşuyor içeri. büyük ,ht,mal tahliye yollarını tıkadı yıkarkende içeri su çekiyor. bi kaç yerden su verdim denedim ama ıslaklık olmadı. ama hemen içerde pis koku vermiş bile. kapıyı açık burakıp kuruttum biraz. cevap içinde tşkler hocam

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın tabanını kurutmayı unutmayınız. çürüme yapmasın yazık.

thehd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugüncamın altındaki tahliye yoluna dikkatli şekilde baktım ve sol tarafta su birikintisi bariz belli oluyordu. sonra lastik çontayı söküp ordaki plastik aksamın vitadısını çıkarıp kaldırdım. ve resmen orası havuz gibi olmuş arkadaşlar. elimi daldırdım suya ağaç kalıntıları vardı ve sonra deliği buldum çamur bağlamış ve tahliye yerini tıkamış elimleaçtım ve su şarıl şarıl akmaya başladı. sonra hortum ile pis kalıntılarıda iyice temizledim. sonra diğer tarafada tanzik vurdum baktım ordan da su gitmiyor orayıda açıp elimi attım yine şarıl şarıl su tahliyeden akmaya başladı. orayıda iyice tanzikle temizledim ve açıldıgına emin oldum. eğer biraz daha geç kalsaydım bi yağmurda çok kötü şeyler olabilirdi. zaten her yıkamada ilk çalışmada gıcırtılı bi ses yapıyordu herkes balatadandır diyordu ama megerse bu yüzdenmiş. hep dışa bakıyordum motorada girme zamanı geldi.

ÖZELLİKLE FORUMDAKİ ARKADAŞLARIN SİZLERİN YARDIMI İLE BU SORUNU ANLADIM VE ÖZELDEN ATILAN MESAJLAR İLE SORUNUDA DİREK OLARAK BULMUŞ OLDUM. ERİNMEDEN BURDA KLAWYEDE ELİNİ YORAN ARKADAŞLARDAN ALLAH RAZI OLSUN. İYİ İNSANLAR İYİKİ VARLAR ;)