Akü tavsiyesi istiyorum

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba 2014 110 bg Edc joy paket Fluence aracım için akü tavsiyesi istiyorum.

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2014 model ve üzerinde hala orjinal akü var. Nissan yazıyordu yanlış olmasın. Servis aksilik olmazsa iki sene daha gider dedi. Mutlu veya inçi gibi markaları da kullanabilirsiniz ama ben orijinalden yanayım. Üzerindeki akü takriben 5 yıl gidecek gibi. Muhtemelen inçi veya mutlu da ayni performansı verir tabi fiyat olarak orijinalden daha uygundur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinali makbuldur alternatif olarak sahsi tercihim varta, delphi ya da bosch alirdim.

Blue_Dream

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varta / Energizer ikiside kaliteli ürünler . Tecrübeyle sabittir !

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akünün kaliteli olması her ne kadar önemliyse. aracında sağlam olması bir o kadar önemli. akü bakımı yaptırırken araçda kaçak varmı yokmu baktırmak lazım. aküyü yiyip bitiren şeylerden biride kaçaktır. ve kaçağın üzerine biz taki bizi yolda koyana veyahut kapının önünde çalışmadıktan sonra baktırırız

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler bilgi için

Teknisyen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce başka bir başlığa yazmıştım;

1:Akü alırken fabrika değerinden aşağıda amperde sakın almayın.Hatta 5-10 amper üstüne çıkmanın bir mahsuru yok ama aşağıya katiyen inmeyin.Minumum standartınız fabrika çıkışı olmalı.Sanayideki ustada dahil "abi bu akü buna yeter" sözüne aldanmayın.Orjinakl akü yerine koyulurken belirli hesaplamalar yapılarak konuyor.sisteme fazla gelmesi durumu yok yani.

2: Akü alırken sadece amperine de bakmayın. CCA ve CA değeri denilen Cold /Crank Amps denilen bir değer yazar.Bu değer akünün marş basma gücünü gösterir ve size asıl lazım olan budur.Aküler soğuk havada daha az güç üretme eğilimindedirler (bu yüzden CA değeri CCA değerinden yüksektir) ve soğuk havada adam gibi marş basmasını istiyorsanız CCA değerinin yüksek olmasına dikkat edin.

Ssserhat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sene içinde servise vites kutusunu kontrol ettirin uyarısı için gittiğimde akünüz zayıf değişmesi lazım dedikleri için orijinal akü ile değiştirdim. Sanırım 350 civarı bi para verdim. Dışarıdan daha ucuza temin edebilirdim ama akü sökülürken bi problem olur teyp falan sıfırlanabilir diye serviste değişmesini tercih ettim. 2013 model aracın aküsünün 4 senede bitmesi bana mantıksız geliyor ama aracım bazen bir hafta hiç çalışmadan duruyor belki zayıflamıştır diye düşünüyorum. Çoğunlukla yatıyor aracım ondan olabilir.

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 2012 dinamik var orjinal akü Hala sorunsuz

fırtına kemal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu vites kutusunu kontrol ettirin işi size ne dediler paylaşırsanız, bendede aynı yazı çıktı istop edip biraz bekleyip tekrar çalıştırırsan normala dönüyor,çoğu arkadaş alet kendini sıkışınca korumaya alıyor diyorlar bencede mantıklı cevabınızı bekliyorum slm yoksa oto süper...