Turbo

abdullahyyildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar çekiş düşüklüğü nedeniyle aracımı bugün turbocuya gösterdim sesi dinledi 2 ayrı ses geliyor dedi biri turbo ötüyor digeride kacak var dedi . Yenisine 1000 tl istedi alman malıymış . Sizce normal mi fiyat. Birde sökme takma isine ayrıca 250 tl istediler tabi birde turbo takıldıktan sonra yagi ve filtreleri yenilenmesi gerekiyormus yani 1500 tl ye patlayacak gibi sizce normal mi . Aracım 80 hp

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bence fiyat güzel

Teknisyen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dinleyerek Turbo basıncı hakkında yorum ve teşhis sağlıklı değildir. Çıkış basıncı sensöründen Turbonun basıncı ölçülmeli.

Turbo almadan önce bence arabayı Diagnostik cihazına bir bağlatın derim.Orada devir ve basınç ilişkisi net gözükür.

Ses için ise Turbonun tamamen değişiminden önce tamir takımı varsa önce bu denenmeli.

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim turbo 2 ay önce arıza verdi da dost araya sokarak 350 tl ye sifir yaptırdım silme takma yapan usta da samimi olduğum biriydi 150 tl verdim 150 tl de yag ve filtre normalde turbo tamiri 500 tl iskenderun da

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
böyle sesle bilmem neyle turbo bozulmuş diyen tamircilere pek aldırmayalım bence. turbo ötüyor yağ atıyormu manifolda. her turboda biraz ötme vardır. kaçak ne kaçağı. şimdi sen turboyu değiştirdikten sonra çekiş düzelmezse adam turbosunu geri söküp alacakmı acaba? para kolay kazanılmıyor.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adam akıllı bir servise götürün baktım derim yada servise götürün aracı test Edip sorunlarını cikarsinlar fiyat alicam diye gidin o liste ile yaptırın

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keslinlikle yetkili servisten sormadan değişime vs gitmeyin.Yetkili servislerde ekonomik olan ve renaultun motrio marka orjinal yan ürünü var ,turbo için geçerli mi bilmiyorum ama sorarsınız.Arada %25'ten çok fark yoksa da yetkili servisten işlem yaptırın derim.

Adam akıllı bir servise götürün baktım derim yada servise götürün aracı test Edip sorunlarını cikarsinlar fiyat alicam diye gidin o liste ile yaptırın

abdullahyyildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başka bir turbocuya gittim turbo hortumunu söktü önüne bir kağıt tuttu. 3000 devire sabitledi gazı 10- 15 saniye kadar. Baktı yağ atmıyor. Eliyle turbo içindeki türbünü kontrol etti boşluk varmı yokmu diye. Boşluk yok dedi.
Biraz ötme sesi geliyor fakat turboda bir sıkıntı yok dedi.

Aracın çekişi düzeldi . Würt enjektör temizleyicisi doldurdum depoya 300ml. Depoyu fulledim yari sakin yarı basarak (180-190 Km hızlarda ) kullandım . Araç kendine geldi. Şimdilik bir sıkıntı yok.
Cevap veren ilgilenen arkadaşlara teşekkürler .

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enjektor temizleyiciyi kaça aldin

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi