DPF Arıza lambası

Droncalibur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2013 model 75 bg dizel symbol sahibiyim arabam sarı renkli arıza lambası yakıyor ve torque ile bağlantı yaptığımda dizel partikül filtresi arızası olduğu görülüyor wurth temizleyici aldım temizledik yüksek devirde yarım saat yol yaptım dikkat ettim her seferinde 2000 devirde uzun yolda tekrar lambayı yakıyor bilgi sahibi olan varmı acaba

chelik_35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ara ara yüksek devirlerde kullanmayı dene.serviste bu iş biraz pahalıya patlayabilir sana.bir kaç defa yüksek devirlerde kullan duzelebilir

Droncalibur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
50 km boyunca 3000 devirde denedim kendiliğinden sönmüyor, torque ile arıza siliyorum belli bir süre yapmıyor, sonra 2000 devirde sabit giderken lamba yanıyor, fakat çekişte ve gidişinde hic bir anormallik yok.

chelik_35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sensörle alakalı da olabilir

Droncalibur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer öyle olsa ısı sensöründen değil basınç sensörü kaynaklı olabilir sanırım söylediğiniz mantıklı.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim dizel i 20 de oyleydi.sifir km di.her ay hatta 2 haftada bir yaniyordu servise sondurtuyordum garantiden.kisa mesafe kullanmak ve asiri soguk hava kaynakliydi mazot bile donuyordu .sonra sattim araci.

Droncalibur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde öyle iki haftada bir kendim arıza siliyorum torque ile bağlantı yapıp bakalım nereye kadar gidecek.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın dpf temizleme sıvısı bitmiş olabilir özellikle çok şehir içi kullanılan yada kmsi yüksek olan (130,000 ve üstü) yeni nesil euro 5 lerde sıvı bitiyor.
çözümü serviste yada yan sanayide kontrol ettirmek ve eksikse tamamlatmak tabi sorun bu ise bu sadece bir tahmin ama olasılığıda yüksek.

Droncalibur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim araçlarda bahsettiğiniz adblue denilen sıvı püskürtme sistemi bulunmuyor, bir diğer sistem olan (aktif sistem) yanlış bilmiyorsam egzosa mazot püskürtme yöntemi Renault da olup olmadığına emin değilim bu konuda bir bilgi bulamadım.

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim dizel i 20 de oyleydi.sifir km di.her ay hatta 2 haftada bir yaniyordu servise sondurtuyordum garantiden.kisa mesafe kullanmak ve asiri soguk hava kaynakliydi mazot bile donuyordu .sonra sattim araci.

osman abi vereyim benim symbol ü sana