Scenic 3 Navigasyon Değişimi ve Montaj

zacman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese tekrar merhaba sonunda direksiyon kumandamızın roller tuşunuda tam olarak tanımlatıp kullanmaya başladık. bunun için öncelikle CSO elektronikten Süleyman beye sonsuz teşekkürler. buradaki tüm oto elektronikçilerin tanıdığı direksiyon kumanda modülü üreticisidir kendisi. Özellikle scenic 3 için doğru bağlantı şemasının ortaya çıkarılması konusunda sabırla telefonla yardımlarını esirgemeden olayı çözmüştür. Artık tam olarak scenic 3 direksiyon kumandası android sistem ile çalışmaktadır. Şimdi bir ileriki aşama olan Tom Tom navigasyon kumandasından istifade ile yeni tuş tanımlama ve fonksiyon kazandırma için ikinci modülün entegrasyonuna geldi. Bu işlem için öğrendiğim kadarıyla android systemdeki KEY2 bağlantısı ve ilave bir modül ile onuda sanırım kullanabileceğiz. son olarak orta konsoldaki tom tom kumandasının sökülmesi hakkında bilgi verebilecek varsa yardımlarını bekliyorum. bilmeden zorlamak istemiyorum.Gelişmeleri buradan yazacağım. herkese kolay gelsin.

Son düzenleme:

zacman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonunda tomtom kumandasını da android sisteme entegre ettik. joystick kolu hariç tüm düğmelere işlevsellik kazandırıldı. eğer daha gelişmiş bir modül bulabilirsem joystick kolunuda aktif edebilecek şekilde yaptık.

swordfish

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende orjinal teyp yerine multimedia indash ekranı katlanabilen bir teyp düşünüyorum,böylece arka koltuklarada görüntü vermek istiyorum.kafalıklara ekran takacağım ki çocuklar uzun yolda sıkılmasınlar.Ama okuduğum kadarıyla navigasyonlu ve geri görüş kamerası olan modellerde teyp ile navigasyonun bağlantıları tamamen farklıymış.sanki mümkün değil gibi yazılmış,bahsettiğiniz ustaya soracağım bende mümkün mü acaba diye.Sizin taktığınız üründen geçen gün gün bir sitede görmüştüm ama şimdi bulamıyorum.özelden yazabilirmisiniz acaba?

Son düzenleme:

gurol_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende de 2010 model grand scenic var benim de navigasyonun kartini kaybettim bnde bu şekil değişirmek istiyorum nasil çözüm söyleye bilirmisiniz acaba

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende de 2010 model grand scenic var benim de navigasyonun kartini kaybettim bnde bu şekil değişirmek istiyorum nasil çözüm söyleye bilirmisiniz acaba

Servis fiyati yuksek bildigim kadari ile. Bi ihtimal baska bir ayno aractan karti alip kopyala yapistir yaparak deneyin. Eger her hafiza karti araca ozel tanimli degilse o sekilde de calismasi gerekir. Sayet bu yolla haritalar geri gelirse kopyaladiginiz aracin tum kayitli favori vs bilgisi de size gelir tekrar kendi araciniz uzerinden sigirlamak gerekebilir ama tahminimce renault bu tip kopyala yapistir durumlarina karsi onlem almistir. Ama daha once captur daki harita hafiza kartini bilgisayara kopyalayip tekrar karta atarak calistirmistim. Ama benimki ayni arac siz baska aractan alinca calismayabilir de denemek lazim. Denerseniz sonucunuda paylasin mutlaka.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

gurol_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler denedim ama olmadi servis 900 tl civari fiyat cikartiyor bunun yerine yenilenmiş uyan cihaz taktirmak istiyorum...

muhibbi09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu çözdünüz mu yardımcı olabilirim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AHMET37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Clio 3 grantour aracimi sattim ve scenic bakiyorum bu konu dikkatimi cekti. Aracta eger navigasyon yok ise bu ekran yinede takilabiliyormu acaba ? Gosterge paneli kenara alinip bu monitör takilabilirmi acaba bilginiz varmi

zacman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ahmet bey iyi akşamlar. şimdi dediğiniz gibi takılır ancak orjinalinde navigasyon olmayan araçların göğüsteki dijital km.sayacını tutan plastik kalıp farklı yani biraz daha ortaya yakın. o parçanın çıkmacılardan navigasyonlu olanını bulup alırsanız çok rahat olur.