İlk çalıştırmada rölanti dengesizliği

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arıza da birşey göstermiyor mu cihazda? Bu sıkıntıyı çözen paylaşsın da birbirimize faydamiz olsun...

Hocam ben özel serviste arabamın silindinlirlerine kadar ölçtürdüm, boğaz kelebeğini temizlettim, buji ve buji kabloları değiştirttim. Ama nafile sonuç değişmedi. Aracımı kullanan herkeste bana acayip bir gözle bakmaya başladı. Soğukken kullansalar beni anlarlar ama hep sıcakken kullandılar. Sanki ben büyütüyormuşum gibi davranıyorlar. Bende uğraşmayı bıraktım. Aracı çalıştırınca 30-60 saniye gaz veriyorum yola devam öle olunca biraz derli toplu gidiyor araba. Ama alışana kadar baya acayip geldi. Ayrıca yetkili serviste pişkin pişkin :evet abi 1.2 arabadan ne bekliyorsun ki dediler. Renault ailesine hoş geldin. :goz

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bogaz kelebeği hiç temizlenmedi. Temizleteyim de gönlüm rahatlasin. 2 yıldır yoktu birşey ya da ben arabayı dinlemiyordum

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bogaz kelebeği hiç temizlenmedi. Temizleteyim de gönlüm rahatlasin. 2 yıldır yoktu birşey ya da ben arabayı dinlemiyordum

20.000 bakımına servise götüreceğim o zaman gene soracağım sabah olan rolanti düzensizliiğini. Servisle konu başlıklarımız,

Motor yağı vd.
Sabah olan rolanti sorunu
yol bilgisayarı
yokuş kalkış desteği.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bundan önceki aracımı aldığım zaman motor sıcak adam aracı getirdi kontrol ettim saat gibi aracı aldık eve bıraktım 9saat sonra araca bindim motor gaza basmassan çalışıp stop ediyordu boğaz kelebeği nin hava girişindeki hortumu söküp wd40 ile temizledim 20000km sorunsuz kullandım .

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20.000 bakımına servise götüreceğim o zaman gene soracağım sabah olan rolanti düzensizliiğini. Servisle konu başlıklarımız,

Motor yağı vd.
Sabah olan rolanti sorunu
yol bilgisayarı
yokuş kalkış desteği.
İlk kez mobil 1 esp 5 30 aldım tavsiye üzerine önümüzdeki ay değiştireceğim buradan farkı paylaşırım. Ayrıca geçen sefer bakım yaptirdigim özel servis polen filtresini küçücük bir şey takmış orijinal alıp Bosch ile kendim değiştirdim. Kimseye güvenim kalmadı... Buradan durumu haberdar ederseniz seviniriz...

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan önceki aracımı aldığım zaman motor sıcak adam aracı getirdi kontrol ettim saat gibi aracı aldık eve bıraktım 9saat sonra araca bindim motor gaza basmassan çalışıp stop ediyordu boğaz kelebeği nin hava girişindeki hortumu söküp wd40 ile temizledim 20000km sorunsuz kullandım .
Bahsettiğiniz hava filtresinin oradaki hortum mu? Çok zor işlem mı kendimiz yapabilir miyiz?