Kadjar - Benzin yakıt tüketimi

adige973

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, yakit tüketimiyle ilgili açilan sayfada çoğunlukla dizel kadjar paylaşilmiş. Sonuçta ikisi de kadjar olmakla birlikte yakit konusu çok farkli. Ben de 1.2 tce kadjar için özel paylaşim olmasini istedim.benim aracim 3750 km.de ve ortalama 8.2/100 göstermekte. Bu mesafe karma diyebiliriz. Araciyla 10 bin civari yapan arkadaşlar varsa bu tüketimin düşüp düşmediği konusunda bilgi verirlerse sevinirim. Bi de eco mod hangi oranda tasarruf sağliyor. Bu konuda teknik bi bilgisi olan varsa öğrenmek isterim. çünkü değmeyecek kadar az bi tasarruf sağliyorsa performanstan taviz vermek istemem doğrusu. şimdiden paylaşimlar için teşekkürler..

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modda yakmıyor da gitmiyor da :D

Arkadaşlar, yakit tüketimiyle ilgili açilan sayfada çoğunlukla dizel kadjar paylaşilmiş. Sonuçta ikisi de kadjar olmakla birlikte yakit konusu çok farkli. Ben de 1.2 tce kadjar için özel paylaşim olmasini istedim.benim aracim 3750 km.de ve ortalama 8.2/100 göstermekte. Bu mesafe karma diyebiliriz. Araciyla 10 bin civari yapan arkadaşlar varsa bu tüketimin düşüp düşmediği konusunda bilgi verirlerse sevinirim. Bi de eco mod hangi oranda tasarruf sağliyor. Bu konuda teknik bi bilgisi olan varsa öğrenmek isterim. çünkü değmeyecek kadar az bi tasarruf sağliyorsa performanstan taviz vermek istemem doğrusu. şimdiden paylaşimlar için teşekkürler..

tugruldemir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben ecoda kullanıyorum 1.2 benzin 40 kuruş yakıyor şehir içi memleket Erzurum rakım 1800 metre bunuda hesaba katmak gerek
Erzurumdan Trabzona gitmiştim 300 km 15 litre yakmıştı 2 büyük dağ çıkıyorsunuz kop ve zigana

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
ben ecoda kullanıyorum 1.2 benzin 40 kuruş yakıyor şehir içi memleket Erzurum rakım 1800 metre bunuda hesaba katmak gerek
Erzurumdan Trabzona gitmiştim 300 km 15 litre yakmıştı 2 büyük dağ çıkıyorsunuz kop ve zigana

Hocam kuruş yerine lt devri verseniz daha anlamlı olur çünkü fiyatlar sürekli değişiyor bu da karşılaştırma yapmayı zorlaştırır...

tugruldemir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
katalogda şehiriçi 100 km'de 6.8 litre yazıyor benim hesabıma göre 7,6 litre 100 km'de yakıyor şehiriçi

şehirdışı katalogda 4.9 litre benim hesabım 5 litre

OGUZ KUCUKKDEVECI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel ve benzinli arasında litre bazında yüzde 61 (yüzde 39 daha az yakıt harcama) mevcut. Benim iki uzun yol denememde ( bu yolların yaklaşık %20-25 i şehir içi)
185 TL ile 881 km ve 244TL ile 1071km yol kat edebildim. Hep eko modda kullandım Max hız 120km