Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kangoo 2 Dijital Göstergeli Kalorifer Isı Sorununun Çözümü

orhangulasti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Kangoo 2 Dijital Göstergeli Kalorifer Isı Sorununun Çözümü

Merhab arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Kangoo 2 Araçlarımızın Dijital Göstergeli Kaloriferlerinde Kronik Olarak Isı Sorunu Oluşmakta. Sıcaklık Derecesini Yukselttiğiniz Halde Soğuk Hava Gelmekte. Bu Sorun Sıcak Soğuk Ayar Yapan Motorun Bağlandığı Klapeden Kaynaklanmakta. Zamanla Plastik Yuva Yalama Yapmakta ve Motor İçerde Boşa Dönmekte. Uzun Süreli Yaptığım Araştırma Sonucunda Ya Kazan Komple Değişecek Yada Serviste 1000tlye Satılan Bir Aparat Bu Bölgeye Takılacaktı.

Bende İncelemek İçin Göğüsü Komple Söküp Fikir Düşünmeye Başladım ve Aklıma Süper bir Fikir Geldi.

Öncelike Lazım Olan Malzemelerimiz.

T20 ve T25 Torx Tornavida.
    Spiral Makinesi
    10Luk Lokma Ağzı
    Küçük Piknik Tüpü
    Karga Burun.
    İçi Su Dolu Sprey

Torpidoyu Ben Rahat Çalışmak İçin Söktüm Ama İsterseniz Sökmeye Bilirsiniz.

Öncelikle Isı Ayarını Yapan Motoru Yerinden Söküyoruz.

Karşımıza böyle bir manzara çıkıyor.

Buranın içini komple parçalayıp temizliyoruz ve sadece arka yüzeyi kalıyor. Yanı bu dişli yerini temizliyoruz sadece.

Daha Sonra 10Luk Lokma Ağzının Arka Tarafını + Şeklinde Spiral İle İçe Doğru Birazcık Yuva Oluşturuyoruz. Yuva Oluşturma Sebebimiz ise Isıtarak Yuvaya Sokacağımız İçin Daha Sonralarda Yine Bize Sorun Çıkarmasın Dişli Olarak İçeri Girsin ve sıkıntı Olmasın.

Tamı tamına şekil Olarakda böyle yapıyoruz beyaz artı şeklinde olacak. Ona göre kesersiniz.

Şimdi gelelim esas noktaya. Tüpümüzü yakıyoruz ve lokma ağzımızı karga buruna tutturup ısıtıyoruz. Sprial ile kestiğimiz tarafı ısıtacağız ki yerine güzelce oturtalım. Isınıp kızardıktan sonra yuvaya tam ortalı şekilde sokuyoruz ve bekliyoruz hareket etmeden ve parçanın soğuması için su sıkıyoruz. Su sıkmazsa baya bekleriz ve sıcak olduğu için bırakırsakta yerinde durmaz erir gider. Yeni kazana muhtaç kalırsınız.

Parçayı yerine taktıktan sonraki durum.

Önce Klape yuvasını tam sağa veya sola çevirin ve sonrasında aracınızı çalıştırıp klapenin sıcaktamı soğuktamı olduğuna bakın. Eğer Sıcak hava geliyorsa göstergeden 27 dereceyi ayarlayıp motoru öyle takın. Soğuk esiyorsa 15 e düşürün. Benimkinde yuva parçalanınca klape otomatik olarak sıcağa düşüyordu soğukta kalmıyordu. Sizde belki farklı bir durum olabilir. Motorumuzu yuvaya taktıktan sonra bi test edin. 15 e Düşürüp klimayı açın eğer çıt diye ses duyarsanız klima açılmış demektir. Biraz bekleyin soğuk hava gelirse eğer işlem tamamdır. Hata yapmamıştırsınız. Aracı toplayabilirsiniz.

Benim Yarım günümü aldı bu işlem. Gerçekten dikkat, özen ve iyi düşünce isteyen bir iş. Dışarıda normal ustalar bu işi yapmaktan çekiniyor 500tlde teklif ettiğim oldu ama yapmadılar.

Forum Yöneticilerimiz Bu Konuyu Sabitler İse Diğer Sıkıntı Çeken Arkadaşlarımızda Kolaylıkla Yararlanabilir.

Servet Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Mükemmel işlem. Elinize sağlık
    IŞIK ÇIKACAK YERDEN MERCEK ESİRGENMEZ

ahmet27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Tebrikler

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kv-gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    çok güzel olmuş elinize sağlık.Tam olarak nasıl bir sorun oluşuyordu acaba ?

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Servet Aydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mükemmel işlem. Elinize sağlık
    Alıntı ahmet27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Sorun oluşan arkadaşlarımıza yardımcı olursak ne güzel.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı kv-gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş elinize sağlık.Tam olarak nasıl bir sorun oluşuyordu acaba ?
    Hocam sürekli ısıdan bu motorun geçtiği yuva plastik olduğu için deforme oluyordu. Bu deforme sonucu dönen motor bu yuvayı yiyor ve sıcaklık ya soğukta yada sıcakta kalıyordu. Benimkinde birkere düzelmişti yolda çok sıcakladım 25e düşürdüm sıyırmış komple soğüuk kaldı donduk kışın. Daha sonra motoru söküp birsürü işlem yaptım ama nafile sürekli yedi içeriyi. Bende motoru söküp klapeyi sıcakta sabitledim ve yaz gelmesini bekledim. yaz gelince hemen bu planı devreye soktum.

Kısaca sorun yuvayı yediği için soğukta kaldıysa dereceyi 27ye çıkarsanızda araba soğuk üflüyordu.

7. Teşekkür sentimental Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Bu sorun bende de var.iceriden bir sıkışma var.motor ceviremiyor.

Teşekkür / Beğen

Orhan bey yapılan işlem netice verdi mi? Kalorifer kutusu değiştirmek zorunda kaldınız mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)