Zorunlu trafik sigortasi hakkinda

mtkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En son ödediğiniz trafik sigortası nekadardı yeni tarifeye göre kaza yapanlar daha çok prim ödeyecekmiş

0BXkvo.jpg
[/URL][/IMG]

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen sene 1000 tl odedim, simdi 620 tl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mtkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben gecen sene cok arastirdim. En indirimli devlet bankasi ziraat sigortaya 435 Liraya yaptirdim. Bu sene olmus 730 Lira ��

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigortacilari zerre sevmem ama ulkemizde kaza orani yuksek oldugundan fiyatlar yuksek birazda karlarini yuksek tutuyorlar. Objektif bakacak olursak atiyorum 2000 liraya sigorta yaptirdin ki ben ilk defa yaptirdim 2000 kusir tuttu gecen sene bi kazaya karistiniz karsi tarafin masrafi buyuk olcude karsilaniyor ( porsche gibi pahasi yuksek bir arac degilse ) cebinizden kurus para cikmiyor. Seneye yine zamli prim aliniyor ama karistiginiz kazada atiyorum 20.000 liraya kadar da hasar karsilaniyor. Yani kar zarar hesabi yaptiginizda bu denli kazalarda zarariniz olmadigi gibi karda bile sayabilirsiniz kendinizi. Kaza yapmayan biri icin degisen bir durum yok zaten ilkini yuksek yaptiriyor ama sonrasinda fiyat iyice dusuyor. Ornegin bir abim fluence 2013 model bu sene 430 liraya yaptirdi. Yani her halukarda fiyatlar yuksek evet devlet duruma el atip frenlemeye calistikca adamlar bir sekilde acigini bulup fiyatini sisiriyorlar yine.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

mtkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kış karda arabam kaydı istemiyerek bir araca vurdum. Karşı taraf 500 Lira ver anlaşalım dedi. Arıza büyür, ileride daha çok para isterler diye güvenemdim ve Tutanak tutulsun sigortam ödesin dedim. Ben hatalıydım ve benim zorunlu trafik sigortam, karsı tarafın 700 Liralık hasarını ödedi. Kendi hasarımı ben kendim ödedim. Kazadan dolayı Sigorta primin artar dediler. Gerçekten biraz artmış.

boun6734

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene ilk arabama 950 tlye ziraat sigortadan yaptırmıştım
Bu sene halksigortadan 615e yaptırdım

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen sene 1400 liraya ziraat sigortaya yaptırdım. bu sene yine ziraat sigorta 720 lira. daha 680 di ama günü geçti 5 gün 40 lira arttı :D artı 3 taksitte yaptı on numara.

mtkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kazasız olunca indirimli oluyormuş...