1500 2000 Devir Arası Gaz Yememe ve Silkeleme 1.5 Dci Edc

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok rölanti değil, o dediğiniz işlemi ben de yapıyorum, silkelemeyle karşılaşmadım.
Egr sistemi bildiğim kadarıyla araç sabit hızda giderken 1500-2000 devir aralığında devreye giriyor. Hız ne olursa olsun sabit şekilde açılıp kapanıyor. Egr doluyla sadece belli devirler aralığında açılıp kapanma hızıyla aynı şekilde tekleme hissediliyor.

Herseyi yaptik ama egr kaldı sadece geriye bununla beraber cc ve emisyon hatasi alıyorum sıkışık trafikte. Serviste arıza kayitlarina baktigimizda isigi yanan tum arızalar için egr arızalı veya dolu sonucuna varildi. Bende tekleme için yine egr den olabilir diye düşündüm açıkçası.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim yaptırdığım işlemi mutlaka yaptır, çok faydasını göreceksin, sonuçları bekliyorum

HuseyinAydin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault clio symbol 2012 1.5 dci aracım var. Kızdırma bujisi arıza ışığı yanıyor. gaza basıyorum araba gaz yemiyor. Gaza basınca frene basmış gibi oluyor ve araba yavaşlıyor. Habire vites küçültüyorum. 1. vitesle eve gittiğim çok oldu. Bilgisayara bağlattım 2 ayrı dükkanda ama bilgisayar arıza bulamadı. neden olabilir acaba?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Renault clio symbol 2012 1.5 dci aracım var. Kızdırma bujisi arıza ışığı yanıyor. gaza basıyorum araba gaz yemiyor. Gaza basınca frene basmış gibi oluyor ve araba yavaşlıyor. Habire vites küçültüyorum. 1. vitesle eve gittiğim çok oldu. Bilgisayara bağlattım 2 ayrı dükkanda ama bilgisayar arıza bulamadı. neden olabilir acaba?
Renault yetkili servis lerde kullanılan Renault clip cihazı ile kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.