2017 clio 4 icon kalorifer problemi

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar, yeni aldığım aracımda kafama takılan bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi icon modellerinde dereceli otomatik klima var. Ben derece ayarını 24-25 derecelere getirmeme rağmen istediğim sıcaklığı alamıyorum ılık hava üflüyor adeta, ne zaman son seviye olan kırmızı noktaya getirirsem o zaman çok sıcak yapıyor. Daha önceki arabalarımda kışları genellikle 24 derece seviyelerinde kullanırdım bana yeterli olurdu. Merak ettiğim clio'ların çalışma prensibi böyle mi yoksa bir problem mi var?

Merak ettiğim diğer bir konu ise aracı her çalıştırdığımda klimayı otomatik açık başlatıyor her defasında elle kapatmak zorunda kalıyorum. Klimayı komple kapatmanın yolu yok mudur?( Havalandırma yönlerini her türlü şekilde denedim yinede klimayı açıyor her aracı çalıştırdığımda)

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

clio 4 0.9 tce kullanıyorum ben de.. klima söylediğin gibi diğer araçlara göre biraz zayıf gibi geliyor bana da.. 28-30 derecelere getirmek gerekiyor ilk açtığında sonra 24-26 yeterli oluyor. ayrıca ilk açtığında üfleme hızını da yükseltmek lazım..

aracı çalıştırdığıında klima nın açılmasından kasıt kırmızı ışığın yanması mı yoksa üflemeye geçmesi mi.. ben aracı aldığımda kırmızı ışığı görünce açık gibi düşünüyordum halbuki kırmızı ışık kapalı olduğunu gösteriyormuş

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

clio 4 0.9 tce kullanıyorum ben de.. klima söylediğin gibi diğer araçlara göre biraz zayıf gibi geliyor bana da.. 28-30 derecelere getirmek gerekiyor ilk açtığında sonra 24-26 yeterli oluyor. ayrıca ilk açtığında üfleme hızını da yükseltmek lazım..

aracı çalıştırdığıında klima nın açılmasından kasıt kırmızı ışığın yanması mı yoksa üflemeye geçmesi mi.. ben aracı aldığımda kırmızı ışığı görünce açık gibi düşünüyordum halbuki kırmızı ışık kapalı olduğunu gösteriyormuş

Aracı klima kapalı şekilde stop etsem bile tekrar çalıştırdığımda klima otomatik açık olarak hava üflüyor(kırmızı ışık yanmıyor yani). Aracı her çalıştırdığımda mecburen elle kapatıyorum klimayı, sadece normal üflemeyi çalıştırıyorum. Bunu söylemek istemiştim hocam.

Ersen Tapan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ac lambası yanıyorsa devre dışı anlamına geliyor.

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Makyajlı kasa joy var bende, ac butonuna bastığımda üzerindeki ışık yanıyor ve dolayısıyla klima devreye giriyor, yanlış anlamıyorum değil mi?
Icon'larda dijital klima olduğu için bu durumun tam tersi, ışık yanınca kapalı oluyor. Düğmede de AC OFF yazar.

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ac lambası yanıyorsa devre dışı anlamına geliyor.

Hocam bunu biliyorum dediğim gibi aracı her çalıştırdığımda klima otomatik açık oluyor her defasında o tuşa basıp klimayı kapatmak zorunda kalıyorum(yani kırmızı ışığın yanmasını sağlıyorum).

şahmerdan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön cama yönlendirdirdiysen kendisi otomatik olarak kilmayı açar, çoğu otomatik klima böyledir araç içinde nemi klima vasıtasyla atıp cam buğusunu daha iyi yok etmek için yapıyorlar. kılavuzunda da yazar. bu arada cliolar da elektrikli ön ısıtıcı bile var araç çalıştıktan 15-20 sn sonra ılık hava gelmeye başlıyor menfezden, ama bende joy model manuel demek otomatiği sıkıntı yapıyor. ben kaloriferinden çok memnunum.

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen hocam bende çok rahatsızım bu durumdan çözüme kavuştumu