2014 Fluence İkaz Işığı

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten selamün aleyküm. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. İki gündür başıma gelen bir durum var. Dün sohbet bölümünden yazmıştım ama geri dönüş alamadım. Sadece sabahları işe giderken aracı hareket ettirdikten sonra 500 metre gitmeden abs ikaz ışığı yanıyor. Abs lambası yanmadan önce de hareket halindeyken sanki sağ arka teker bir yere sürtüyormuş gibi ya da el freni çekilmiş gibi sürtme seni geliyor. Hafif yokuş olan bir yerde frenden ayak çekince bile fren yapıyormuş gibi yavaş hareket ediyor. Biraz yol gittikten araç ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor. Bu durum hakkında yol gösterebilecek birisi var mıdır ? Ankara da ikamet ediyorum. Saygılar.bee07dd8b4ead682ed7b0a667bb4244c.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten selamün aleyküm. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. İki gündür başıma gelen bir durum var. Dün sohbet bölümünden yazmıştım ama geri dönüş alamadım. Sadece sabahları işe giderken aracı hareket ettirdikten sonra 500 metre gitmeden abs ikaz ışığı yanıyor. Abs lambası yanmadan önce de hareket halindeyken sanki sağ arka teker bir yere sürtüyormuş gibi ya da el freni çekilmiş gibi sürtme seni geliyor. Hafif yokuş olan bir yerde frenden ayak çekince bile fren yapıyormuş gibi yavaş hareket ediyor. Biraz yol gittikten araç ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor. Bu durum hakkında yol gösterebilecek birisi var mıdır ? Ankara da ikamet ediyorum. Saygılar.bee07dd8b4ead682ed7b0a667bb4244c.jpg

İlk olarak balatalari kontrol ettirin derim. Birde el freninizin tam olarak inik olduğundan emin olun ( elektronik el freni yok ise ) bunun haricinde yine Balat’a bittiyse ( tamamen ) balayının bıyığını algılayan sensöre kafan indiyse bundan da yapabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kampanaların donmuş olabileceğini söylediler. Bu meret donarken taraf mı seçiyor sadece sağ arka donsun bugün diye :) Bu olay abs yi etkiler mi?

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk olarak balatalari kontrol ettirin derim. Birde el freninizin tam olarak inik olduğundan emin olun ( elektronik el freni yok ise ) bunun haricinde yine Balat’a bittiyse ( tamamen ) balayının bıyığını algılayan sensöre kafan indiyse bundan da yapabilir.

Eyvallah hocam el frenini kontrol ediyorum hareket etmeden önce. İnşallah sorun sadece budur öyleyse gerisi kolay. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah hocam el frenini kontrol ediyorum hareket etmeden önce. İnşallah sorun sadece budur öyleyse gerisi kolay. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

Rica ederim sorun çözülürse ve bilgilendirirseniz diğer arkadaşlara da yol gösterici olur. İyi forumlar.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim sorun çözülürse ve bilgilendirirseniz diğer arkadaşlara da yol gösterici olur. İyi forumlar.

Sigorta olsa sürekli mi yanardı hocam?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta da olabilir ikaz ışığını sürekli yakar mi yorum yapamam ama ona da bakın tabi

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta da olabilir ikaz ışığını sürekli yakar mi yorum yapamam ama ona da bakın tabi

Sorun yaşadığım günlerde sabahları -7 -8 dereceydi bugün hem el freni çekmedim hem de hava eksilerde değildi o yüzden aynı sorunu tekrarlamadı normalde frenlerimde sorun yoktu. Sorun büyük ihtimal kampanaların donmuş olmasından kaynaklı.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
donma problemine uyuyor. her ihtimale karşı bilgisayara bağlatın, altta yatan başka bir şey var/yok emin olursun. fren en önemli ekipman

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Öncelikle arkalar kampana değildir. Araç fluence ise. Fren klaperinin yayı bozulmuş olabilir. Dolayısıyla geri atmayıp sürtme yapar. Ayrıca merkez bozuk olabilir, geriye kendini çekmeyebilir. Tozlanmıştır. Elfreni bir tarafı tam bırakmıyor olabilir. Sorunu o tekeri söktürerek halledebilirler. Abs ısığı da sensör tozlanınca yanabilir. Megane 1 de başıma geldi.