Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane 4 Geri Vites Problemi

Teşekkür / Beğen

Tekrarlamaya bilir, pedala basma hızın yarıya kadar basıp sonra birden sonuna kadar basman bu gibi hareketler bile vitesin geçip geçmemesi gibi etkiler yapabilir. Benim önerim naçizane aracın vites kolunu geri vites yerine getirip elinizle desteklemek ve akabinde debriyaj pedalına yavaş bir şekilde basmanız. Vites pedalınıza ne kadar bastığınız anda geçiyor ise bu sizin şanzıman ayırma yani kavrama noktanızdır çok fazla dipte ise sorun var demektir, yok pedal basılı olduğu halde geri vitese hala geçmiyor ise araç ya kavramayı ayırmıyordur.
    MEGANE 1.5 DCI EDC ICON SEDAN

Teşekkür / Beğen
    Alıntı asgeda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrarlamaya bilir, pedala basma hızın yarıya kadar basıp sonra birden sonuna kadar basman bu gibi hareketler bile vitesin geçip geçmemesi gibi etkiler yapabilir. Benim önerim naçizane aracın vites kolunu geri vites yerine getirip elinizle desteklemek ve akabinde debriyaj pedalına yavaş bir şekilde basmanız. Vites pedalınıza ne kadar bastığınız anda geçiyor ise bu sizin şanzıman ayırma yani kavrama noktanızdır çok fazla dipte ise sorun var demektir, yok pedal basılı olduğu halde geri vitese hala geçmiyor ise araç ya kavramayı ayırmıyordur.
    Söylediklerinizi bugün akşam deneyeyim.Sonucu burada paylaşırım.Teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğen

Merhaba benim aracımda Megane 4 1.6 joy bende de bazen benzer durum oldu tam oturmuyor gibi oluyor ikinci debriyaj da geçiyor ama durum her seferinde olmuyor artık olacak korkusuyla tam köşeye doğru biraz daha bastırıp geçiriyorum problem yok aslında kafaya takmak istersen büyük bir problem gibi ama ben bunu şimdilik görmezden geliyorum eğer artarsa servise gidebilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)