Scenic II 1.6 16V 2004 Bitmeyen sorunlar...

I_touch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

1 yıl önce geniş araç ihtiyacımdan dolayı 2004 model Scenic II 1.6 16V Benzin/LPG'li bir araç aldım (165000 km)
Bu bir yılda araçla ilgili bir çok sorun yaşadım inat ettim satmadım hala daha kullanıyorum. Diğer sorunları hallettim fakat son 2 aydır egzoz emisyon hatasını bir türlü gideremedim.

Bilgisayara bağlandığında ''P0340 Eksantrik mili-Pozisyon sensörü Hata egzoz gazı açısından önemli'' hatası veriyor.

Eksantrik kam mili sensörünü değiştirdim. Elektrovana eksantrik yağlayıcı değiştirdim. Krank devir sensörünü değiştirdim.
Aracın triger setini değiştireli 2000 km oldu.

Dün Enjeksiyon kontrol edin hatası çıktı ekranda kafayı yemek üzereyim. Bu sorunları nasıl çözebilirim Allah'ını seven yardımcı olsun.

Ustanın dediği katalizörden yapabilir. Ya değişecek yada içi yenileniyormuş egzozcuda yaptırabilirsin dedi.

İzmir'de bu sorunlarımı çözebilecek bir usta yada servis önerisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

serkan wolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm facebookta renault scenic türkiye sayfası var oraya yazın kesin yardımcı olacak biri cıkar

Pergamon.35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba izmirden SERKAN bende 2004 scenic için usta arıyorum adam gibi anlayan usta yok malesef ön takım yaptırdım direksiyon sargisini bozdular lütfen iyi bir tamirci onerirmisiniz

I_touch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Serkan Bey,
İzmir’in hangi ilçesindesiniz? Ben Karşıyaka’da olduğum için Ata Sanayi’de Kardeşler Oto’ya gidiyorum. Şimdiye kadar tespit edemediği yapamadığı sorunum yok.
2.sanayide myrenom var. Ayrıca Facebook’ta Renault Scenic Türkiye grubuna üye olun çok yararlı bir sayfa ne sorununuz varsa kesinlikle yardımcı olmaya çalışıyorlar yada sizin başınıza yeni gelen bir arıza daha önce muhakkak birinin başına gelmiş oluyor.

Pergamon.35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler aslen bergamalıyım ama karabağlar 'da oturuyorum sosyal medya kullanmıyorum o yüzden ustanın adres veya telefon numarası nı verirseniz sevinirim tekrar çok teşekkür ederim

machinehead

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bana da izmir'de güvenilir dürüst düzenli gideceğim bir usta gerekiyor. Bana da ustanın telefonunu yollayabilir misiniz?

Merhaba Serkan Bey,
İzmir’in hangi ilçesindesiniz? Ben Karşıyaka’da olduğum için Ata Sanayi’de Kardeşler Oto’ya gidiyorum. Şimdiye kadar tespit edemediği yapamadığı sorunum yok.
2.sanayide myrenom var. Ayrıca Facebook’ta Renault Scenic Türkiye grubuna üye olun çok yararlı bir sayfa ne sorununuz varsa kesinlikle yardımcı olmaya çalışıyorlar yada sizin başınıza yeni gelen bir arıza daha önce muhakkak birinin başına gelmiş oluyor.

Nbt4y

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bana mantıklı gelen bir açıklama ile yardımcı olmaya çalışayım, normalde araç benzin ile çalışıp benzin egzoz emisyonunu ölçmeyi gerekirken biz LPG de kullandığımız için egzozdan çıkan atık gaz doğal olarak benzinle aynı değerde olmuyor, sensör de okuması gereken değerler aralığında bir değer okumadığı için arıza uyarısı veriyor.