Yag göstergesi hk

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracımdaki yağ yağ göstergesi 2 veya 3 çizgi gösteriyor ve yağ durumu normal diyor. Olması gereken 5 çizginin tamamının yanması mı yoksa 2 veya 3 çizgi de normal midir. Eğer tüm çizgilerin yanması gerekiyorsa ona göre yağ ekleyeyim.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracımdaki yağ yağ göstergesi 2 veya 3 çizgi gösteriyor ve yağ durumu normal diyor. Olması gereken 5 çizginin tamamının yanması mı yoksa 2 veya 3 çizgi de normal midir. Eğer tüm çizgilerin yanması gerekiyorsa ona göre yağ ekleyeyim.

5 çizginin tamamının yanması önemli değil(Tabi yağı Max seviyede tutmak lazım) ama yağ bakımından sonra 5 çizgi yandıysa ve 2-3 gösteriyorsa araç yağ eksiltmiş demektir.

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 çizginin tamamının yanması önemli değil(Tabi yağı Max seviyede tutmak lazım) ama yağ bakımından sonra 5 çizgi yandıysa ve 2-3 gösteriyorsa araç yağ eksiltmiş demektir.
Valla yağ bakımından beri 3 çizgi var bazen 4 bazen 2 oluyor filtrede değişmişti o zaman 4 lt yağ koymuştum. Belkide aracin o anki pozisyonu ile alakali . Peki bu gosterge yanlış bilgi vermez değil mi. Ayrıca çubuktan hiç bakmıyorum yanı.

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gösterge hatalı bilgi verebilir.Malum müşür arabanın konumuna göre eksik ölçebilir.

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla yağ bakımından beri 3 çizgi var bazen 4 bazen 2 oluyor filtrede değişmişti o zaman 4 lt yağ koymuştum. Belkide aracin o anki pozisyonu ile alakali . Peki bu gosterge yanlış bilgi vermez değil mi. Ayrıca çubuktan hiç bakmıyorum yanı.

Tabiki yanlış bilgi verebilir elektronik aksam sonuçta.
Siz aracı düz bir zemine çekin motor soğuduktan sonra yağ çubuğuna bakın.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de de motor yapıldıktan sonra öyle oldu...
gerçi yağda eksiltiyor...

zemin düz olacak...yağ çubuğu çıkarılıp, bezle silinir, tekrar sokulur tekrar çıkarılır...iki çizgi arasında ise sorun yok...

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle yapayım bencede . Teşekkür ederim

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz yağ çubuğuna ulaşabiliyormusunuz?
Çok aşağı koymuşlar, birde benim arabada tam üzerine enjektör koymuşlar bul bulabilirsen

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz yağ çubuğuna ulaşabiliyormusunuz?
Çok aşağı koymuşlar, birde benim arabada tam üzerine enjektör koymuşlar bul bulabilirsen
Aynen çok saçma bir yerde baya bi elimi daldırdım ve çok sert baya bi yüklenmek gerekiyor çıkarmak için. Dedim kesin sarı yuvarlak kısmı elimde kalır ama sorun olmadı.