Camlar İçten Buğulu (Yağlı) Gibi

mustafaxates

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
Megane 4 aracımda camlar içten buğulu yağlı gibi. Ne yaptıysam bir türlü problemi çözemedim. Camı içten Camsil silikonlu camsil gibi malzemelerle silmeme rağmen ilk gün problem ortadan kalkmış gibi ama ertesi gün yine aynı özellikle akşam ve güneş doğru sürüşlerde baya bir sıkıntı yaratıyor.
Son olarak buğu önleyici aldım yinede yapıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
bildigim sabunlu su ile silince geciyor ya da benzin istasyonların da satılan buğu önleyiciler var birde onları deneyin

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buğu önleyici surmeyin camları yağlı gibi yapar özellikle güneş vurunca ve gece ışık vurunca.ipa izopropil alkolle silin geçer.en kötü binden ucuz kolonya alıp silin torpidoya damlatmayin aman.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buğu önleyici surmeyin camları yağlı gibi yapar özellikle güneş vurunca ve gece ışık vurunca.ipa izopropil alkolle silin geçer.en kötü binden ucuz kolonya alıp silin torpidoya damlatmayin aman.

Bende bi verim alamadim bugu onleyiciden. Eger ( kis aylari icin ) eger arac calistirilir calistirilmaz klimayi acarsaniz sicak soguk farketmez 2 dakika icinde en arka camlar dahil butun buguyu aliyor. Daha sonra klimayi kapatip sadece fani kullanabilirsiniz. Ama arac icinde 2 veya daha fazla kisi varsa ister klima acin ister fan acin arka camlarin bugusu kolay kolay gitmiyor. Klima yoksa kisin biraz zor olacak ama ondeki iki cami uc parmak kadar acik birakin yine 5-10 dakika icinde bugu kayboluyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karabayir42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar

Elektronik sigara kullanıyor musunuz eğer kullanıyorsanız genel olarak ondan olmaktadır.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Torpitonuzu o parlak silici sünger gibi şeylerle sildiyseniz ön cama buğu yapıyor yağlı yağlı.. Torpitoyu ve camı camsille bi kaç defa güzelce silin.

Blnybbk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafates06
Aynı sorun benim aracımda da mevcut siz bir çözüm buldunuz mu

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugunonleyici kadar aptal bisiy görmedim. Buguyu onluyor ancak dışarıyı şaşı bakmissin gibi herseyi cift gosteriyor. Birmuddet dediginiz gibi cam yagli gibi oluyor.
Elektronik sigara 4 senedir kullaniyorum arabadada cok icerim ama benim camlara bi yan etkisini gormedim

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç akla gelmeyecek bir sorun olabilir..bu sorunu yıllar önce reno 11 flash aracımda yaşamıştım..temizlesem de bir müddet sonra camlar yağlanıyor du...sorunu çözdük fakat çözene kadarda kafayı sıyırdım denebilir...mesele şuydu ki motorun yağ buharını filtreye veren hortumu yerinden çıkmıştı ve filtrenin altında kaldığı için göremiyorduk..seyir esnasında yağın buharı motor bölmesine dağılıyordu ve içeriyi ısıtan fan kaputun altından çektiği havayı içeriye veriyordu..e tabi havayla birlikte yağın buharıda içeriye doluyordu buda cam yüzeylerde yağ yapıp beni hasta ediyordu...ama öyle deli bi buhar değil hafif ve farkedilemeyecek kadar azdı..sadece bi koku oluyordu içerde..hortumu yerine bağlayıp kelepçeleyince sorun çözüldü...ama bulana kadar aracın kapı ve bagaj filtrelerine kadar değişmediğim mi kaldı eksoz contalarından kaçırma yapıyordur diye eksozu mu bakımdan geçirmediğimmi kaldı.. deli oldum yani..

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar silikonlu cam spreylerinden oluyor sıcak su ile siler isen bir daha olmaz