Garanti bitimi sonrası periyodik bakım.

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Selam arkadaşlar. Aracım 2015 model 1,5 edc dizel.
Garantisi 1 ay sonra bitiyor ve bakım zamanı da geldi. Garantisi biten aracın bakımının servis de değil de dışarıda yaptırılması malumunuz fiyat olarak bayağı fark ediyor. Servise sordum 675 lira, %7 indirim yaparız 625 TL olur dediler. Bakımda yapılacakları sordum yağ, hava fitresi ve polen filtresi değişimi yapılacakmış. Araç 31.000 Km. de
Dışarıdan fiyat almadım ama tahminim 200 lira civarı olur, hadi 300 olsun. Serviste 2 katı en az.
Bu durumda bakımı servis de değilde dışarıda yaptırmamızın herhangi bir sıkıntısı olur mu? İşçilik, kullanılan malzeme vs. yönünden.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Aracım 2015 model 1,5 edc dizel.
Garantisi 1 ay sonra bitiyor ve bakım zamanı da geldi. Garantisi biten aracın bakımının servis de değil de dışarıda yaptırılması malumunuz fiyat olarak bayağı fark ediyor. Servise sordum 675 lira, %7 indirim yaparız 625 TL olur dediler. Bakımda yapılacakları sordum yağ, hava fitresi ve polen filtresi değişimi yapılacakmış. Araç 31.000 Km. de
Dışarıdan fiyat almadım ama tahminim 200 lira civarı olur, hadi 300 olsun. Serviste 2 katı en az.
Bu durumda bakımı servis de değilde dışarıda yaptırmamızın herhangi bir sıkıntısı olur mu? İşçilik, kullanılan malzeme vs. yönünden.

Butce konusunda sorun yoksa kesinlikle yetkili servis. Garanti bitse bile yapilan islem garantili olur ve kullanilan malzeme orjinal olur ( iciniz rahat olur suphe etmezsiniz ) ve aracin garantisi bitsede islemden oturu garantiniz olur ve karsinizda herzaman muhattap bulursunuz. Bir servis kapansa digeri var gibi. Diger yandan ozel servislerde islem yaptirmanizi ustanizi cok iyi tanimiyorsaniz tavsiye etmem. Parcalari kendiniz alip sadece iscilik ucreti odeyerekte yapabilirsiniz ama yarin bir gun bir sikinti ciktiginda emin olun ondan degil bundan diye kacis yolu arayacaklar. Diger yandan ozel servis kapanirsa muhattabiniz olmaz. Fiyat farki var evet tabi ama islemler yetkili serviste yapildigi surece garantiyi uzatmis gibi dusunebilirsiniz. Basima gelen bi olayi paylasayim sizinle. Gecenlerde aracimin cakmak girisindeki halka seklindeki isik aydinlatma yanmaz oldu arizalandi. Servis yuva dehisecek dedi 490,00 lira istediler tamam dedim siparis verdiler ve iki gun sonra telefonla maisten aradigini soyleyen yetkili arac bakimlarinin garanti bitmis olmasina ragmen yetkili serviste yapilmis olmasi sebebi ile ucretsiz islem yapilacagini soyledi ve oyle de oldu. Kucuk bi sey belki ama jest her zaman iyidir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Butce konusunda sorun yoksa kesinlikle yetkili servis. Garanti bitse bile yapilan islem garantili olur ve kullanilan malzeme orjinal olur ( iciniz rahat olur suphe etmezsiniz ) ve aracin garantisi bitsede islemden oturu garantiniz olur ve karsinizda herzaman muhattap bulursunuz. Bir servis kapansa digeri var gibi. Diger yandan ozel servislerde islem yaptirmanizi ustanizi cok iyi tanimiyorsaniz tavsiye etmem. Parcalari kendiniz alip sadece iscilik ucreti odeyerekte yapabilirsiniz ama yarin bir gun bir sikinti ciktiginda emin olun ondan degil bundan diye kacis yolu arayacaklar. Diger yandan ozel servis kapanirsa muhattabiniz olmaz. Fiyat farki var evet tabi ama islemler yetkili serviste yapildigi surece garantiyi uzatmis gibi dusunebilirsiniz. Basima gelen bi olayi paylasayim sizinle. Gecenlerde aracimin cakmak girisindeki halka seklindeki isik aydinlatma yanmaz oldu arizalandi. Servis yuva dehisecek dedi 490,00 lira istediler tamam dedim siparis verdiler ve iki gun sonra telefonla maisten aradigini soyleyen yetkili arac bakimlarinin garanti bitmis olmasina ragmen yetkili serviste yapilmis olmasi sebebi ile ucretsiz islem yapilacagini soyledi ve oyle de oldu. Kucuk bi sey belki ama jest her zaman iyidir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bende size katılıyorum. 2 el aldığım aracı triger ve bakımını önceden sürekli yetkili yapıldığı için bense yetkili serviste yaptırdım ciddi para ödedim[emoji17].Bir kaç ay sonra bej rengi atan direksiyon ve vites topuzuny ücretsiz değiştirdim. Araç megane3 2011.
Ancak bu zaman sürecinde yetkili servise verilen fiyat farkıda zamanla bu ücretsiz yapılan işlemlerin parası fazlası ile çıkıyor gibi. Ama gücüm el verdiği sürece yetkili serviste yaptırırım. Bundaki amacım birgün ciddi bir mekanik arıza olursa bu noktada indirim veya ücretsiz onarım talebidir. Ama bunu kabul edeceklerinin garantiside yok.
Birde bakımlarda aracın bilmem kaç nokta kontrolü sayesinde ileride olabilecek ciddi arızaların bir nebze olsun önüne geçilmiş olabilir.
Yoksa araç yağ değişimi filtre değişimini kendim de yapabilirim diye düşünüyorum. Elim yatkındır internette genelde videosu vardır.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Dün itibari ile
Özel servis verdiği fiyat 280 TL, yetkili servis 730 TL
Bu kadar fark nedir arkadaş. Değişecekler
Yağ, hava filtresi, ysğ filtresi, mazot filtresi.

Bu kadar fiyat farkı ile yetkili serviste yaptırmak pek mantıklı değil.

Özel serviste yaptıracağım artık.

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında araba bakım işlemini çok kolay bir şekilde bizde yapabilir. Youtube da videoları var . Sanki servis motoru söküp takıp bakım yapıyor. Burada ki amaç işte birgün büyük bir sorun olursa mais bize destek çıkar hesabıyla hareket etmek. Bende serviste yaptırıyorum ama yani 2 katından fazla fark da çok faiş. Hele birde işçilik yazıyorlar ya bilmem kaç yüzlira. Araba servis bakımlı olmasa kendim yapardım büyük ihtimalle bakımı.

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Aslında araba bakım işlemini çok kolay bir şekilde bizde yapabilir. Youtube da videoları var . Sanki servis motoru söküp takıp bakım yapıyor. Burada ki amaç işte birgün büyük bir sorun olursa mais bize destek çıkar hesabıyla hareket etmek. Bende serviste yaptırıyorum ama yani 2 katından fazla fark da çok faiş. Hele birde işçilik yazıyorlar ya bilmem kaç yüzlira. Araba servis bakımlı olmasa kendim yapardım büyük ihtimalle bakımı.

Dün tekrar servise gittim.
%20 bahar indirimi ile;
Yağ değişimi, yağ-hava-polen filtresi değişimi için 586 lira hesap çıkardılar.
Özel servise gittim bunların hepsi için ödediğim para 200 TL. Kullanılan yağ falan orijinal elf in partiküllü yağı.
200 lira nerede 586 lira nerde.
Serviste ekrana baktım

Bakım paket 200 + KDV (İşçilik)
Yağ 254 + Kdv yazıyordu.
Filtreler aklımda kalmadı.

Ayıp gerçekten bu, kusura bakmasınlar ama bizi keriz yerine koyuyorlar.

Dışarıdaki fiyat 3/1 i
Bu kadar fark olmaz.

Seneye triger kayışı vs. değişecek, onun fiyat farkını düşünemiyorum bile.
Kusura bakmayın ama aracın garantisi bitmişse servise gitmek akıl karı değil.

Ayrıca bir konu açmıştım R-Linkte sesli komut çalışmıyor, sadece almanca 1 tane ses dosyası kalmış. Sesi değiştiremiyorum.
Dün 4 saat uğraştılar onu bile yapamadılar.

Ben; araç kaskolu kaza bela olmasa daha servise uğramam artık.