Döşeme temizliği hk. yardım

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracımın koltuk döşemelerinde lekeler mevcut biraz araştırma yaptım kosla yazan var cif diyen var sizlerden deneyenler varmı varsa paylaşırsa sevinirim. Detaylı iç temizlik fiyatları malumunuz pahalı ve kendim uğraşmayı sevdiğim için yardımlarınızı bekliyorum.

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bimden veya carfoorsa dan aspirin isimli sıvıyı alıyorsunuz çok amaçlı leke çıkarıcı hafif nemli bezle uyguluyosunuz youtube da videoları olması lazım.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hali yikama makinasıyla yıkayabilirsiniz.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Halı yıkama makinanız yoksa o işe hiç girmeyin. Önemli olan koltukları yıkadıktan sonra makina ile suyu çekmek ve hızlı bir şekilde kurutmak(ben fön makinası kullanıyorum, biraz zor oluyor ama başka yöntem bulamadım). Ayrıca kapı ve tavan döşemelerine sakın bulaşmayın, sarkar.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolun arkadaşlar dikkate alıcam bu arada dediğin doğru tavan döşemelerini herkes söylüyor kapı döşemelerini zaten söylemeye gerek yok megane 2 nin hastalığıdır.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlarında dediği gibi bu işin asıl temizliği halı yıkama makinasıdır. Dışarıya yaptırmaya kalksanız en az 100TL alırlar. İkinci el halı yıkama makinaları 150- 200TL arası. Rowenta veya arçelik tavsiyemdir. Kendiniz istediğiniz zaman yıkarsınız. Evdeki kanepe ve koltuklarda da çok işe yarıyor.

Başka bir yöntemde Sonax ın döşeme temizleyicisi var sıkınca köpürüp kiri yukarı çıkartıyor sizde bir bezle siliyorsunuz. Ben kullandım kapı döşemelerinde gayet güzel sonuç vermişti.

http://www.renaultfanclub.com/megan...-kaplama-temizligi-ve-bod-perde-boyamasi.html

SYSOP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde asprin kullanılıyor. Ben yakın gelecekte kosla yla (elde yıkama) ile yapacağım. Sizin şehir neresi bilmiyorum ama ben Antalya'dayım bir günde mis gibi gölgede kurur burada ;)

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar 100 tl fiyata anlaştım arkadaşlar gerçekten çok güzel temizlediler.
Yerim olsa kendim yapmak isterim fakat yer ve zaman açısından sorunum var arabayı bile 2 gün sonra alabildim yıkamadan.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar 100 tl fiyata anlaştım arkadaşlar gerçekten çok güzel temizlediler.
Yerim olsa kendim yapmak isterim fakat yer ve zaman açısından sorunum var arabayı bile 2 gün sonra alabildim yıkamadan.

Burada dikkat edeceginiz nokta su olmali; koltuktaki lekelerden oturu ben de detayli temizlige verdim fakat 3 ay sonra yine kusma oldu ve beyaz lekeler olustu yani eski lekeler gun yuzune cikti tekrar. Temizlettiginiz yere bu gibi duruma karai tekrar getireceginizi mutlaka soyleyin aksi halde kabul etmeyip yine kirletmissiniz gibi yaklasiyorlar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bez ile koltuklara fazla bastirma yoksa koltuk kiliflarinda tiftiklenme vb olusumlar olusuyor