Clio 4 gizli özellikleri açtim

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. DÜn Bursa'da bir arkadaşla gizli özellikler işine girdik. Sürüş ışığı , saatin kadrana gelmesi gibi özellikler açıldı. Fakat viraj içi aydınlatma hiç olmadı. 2013 clio 4 icon aracım var. Daha önce başına böyle birşey gelen oldu mu? Eğer olduysa nasıl çözdünüz ? Yardımlarınızı bekliyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. DÜn Bursa'da bir arkadaşla gizli özellikler işine girdik. Sürüş ışığı , saatin kadrana gelmesi gibi özellikler açıldı. Fakat viraj içi aydınlatma hiç olmadı. 2013 clio 4 icon aracım var. Daha önce başına böyle birşey gelen oldu mu? Eğer olduysa nasıl çözdünüz ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bazı modellerde açılmıyor beyinle ilgili dikkat edin follow me açmaya çalışırken far sistemi komple dönebiliyor geri dönüşü çok uğraştırabilir.

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Evet , bunu bildiğim için follow me özelliğini açtırmadım ama 2013 model clio icon araçlardan birinde aktif olup birinde olmaması garip değil mi ? Sonuçta beyin parçası aynı imalatçıdan geliyor ve aynı parça takılıyor.

DeRe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün denemelerim sonucu iki özelliÄŸi daha degistirdim.bunlar;

1.Malûm aracın standart lastiÄŸi 195 55 16 fakat ben 205 55 16 takmıştım.bu da az da olsa hızda sapmalara yanlış gostermelere neden olabiliyordu.ben de ayarlardan girip tekerleÄŸin çapına denk gelen kodu güncelledim.resimde de görülüyor her evetin bir kodu var ve ben yeni lastik ebadinin kodunu girdim.benim 1891 yazıyordu 1928 girdim.
28619684_2051854301767296_7861200418602566289_o.jpg

Bu da girilen menünümenunun ekran görüntüsü
28619684_2051854301767296_7861200418602566289_o.jpg

2. Benim araçta yol bilgisayarında bakıma kalan menüsünde yaÄŸ deÄŸiÅŸim periyotu 1 yil veya 20000 km görünüyordu.ben de her 10000 km de ya deÄŸiÅŸtirdiÄŸim icin bana uysun diye yaÄŸ deÄŸiÅŸim periyodunu 10.000 km yaptim.ayrica yaÄŸ deÄŸiÅŸim km si dolmadan 1500 km önce uyari vermesi çok erken geldiÄŸi için uyarıyı 500 km kalaya indirdim.

photo.php

Yazınızda standart ölçünün 195 55 16 olduğunu ve daha sonra 205 55 16 lastik ile değiştirdiğinizi yazmışsınız. ECU dan da 1891 olan değeri 1928 olarak değiştirdiğinizi yazmışsınız.
Dediğiniz olayı aynı şekilde bende yaptım. Fakat yaptığım değişiklikten sonra hız kontrolü yaptım. Aracı 90 Km/h sabitledim. Yaptığım kontrolde araç gerçekte 86 Km/h hızla gidiyordu. Daha sonra mesafe ölçümü yaptım. Bir güzergah belirledim ve gittiğim mesafeyi ölçüm. 12,8 KM.
Aracı daha sonra orijinal değer olan 1891 e aldım. Tekrardan hız kontrolü yaptım.
Aracı 90 Km/h sabitledim. Araç gerçekte bu sefer 89,5 Km/h hızla gidiyordu. Gerçek değere çok çok yakın bir değer yani. Mesafe kontrolünde ise bir önce ölçmüş olduğum 12,8 KM lik mesafe bu sefer 12,5 KM geldi. Yani 300 metre daha kısa.
Sonuç olarak 1928 yerine hiç değiştirmeden orijinal değerler ile yani 1891 ile kullanmak bence daha mantıklı. Aracın hızı gerçek değere çok çok yakın ve ölçülen mesafe daha doğru. (Mesafeyi başka bir araç ile de (Orijinal lastikleri olan başka marka ve model araç ile) denedim ve yine aynı sonuca vardım. Yine 12,5 KM idi.
Aynı işlemi Megane III de de yaptım. Yukarıda bahsetmiş olduğum sonuçlar bu araçta da oldu. Yani lastik ebadı değişse de ECU da bulunan değeri değiştirmek yaradan çok zarar gibi oldu...

bkamber

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende duster 2018 aracıma çoğu açılabilen özelliği aktifleştirmiştim. Şu an start stop sisteminde sorun yaşıyorum. uch beyninden start stop düğmesini pasif yapabiliyorum. StartStop ile ilgili tüm kalibrasyonlar nerde gözüküyor sizin aracınızda? Bir de korna ile ilgili bir ayar göremedim, renault larda alarmdan dolayı ayarlar vardı. Horn... şeklinde başlayan, korna ile ilgili yapılabilen tüm ayarlar varsa ona göre inceleyeyim.
İyi forumlar herkese

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazınızda standart ölçünün 195 55 16 olduğunu ve daha sonra 205 55 16 lastik ile değiştirdiğinizi yazmışsınız. ECU dan da 1891 olan değeri 1928 olarak değiştirdiğinizi yazmışsınız.
Dediğiniz olayı aynı şekilde bende yaptım. Fakat yaptığım değişiklikten sonra hız kontrolü yaptım. Aracı 90 Km/h sabitledim. Yaptığım kontrolde araç gerçekte 86 Km/h hızla gidiyordu. Daha sonra mesafe ölçümü yaptım. Bir güzergah belirledim ve gittiğim mesafeyi ölçüm. 12,8 KM.
Aracı daha sonra orijinal değer olan 1891 e aldım. Tekrardan hız kontrolü yaptım.
Aracı 90 Km/h sabitledim. Araç gerçekte bu sefer 89,5 Km/h hızla gidiyordu. Gerçek değere çok çok yakın bir değer yani. Mesafe kontrolünde ise bir önce ölçmüş olduğum 12,8 KM lik mesafe bu sefer 12,5 KM geldi. Yani 300 metre daha kısa.
Sonuç olarak 1928 yerine hiç değiştirmeden orijinal değerler ile yani 1891 ile kullanmak bence daha mantıklı. Aracın hızı gerçek değere çok çok yakın ve ölçülen mesafe daha doğru. (Mesafeyi başka bir araç ile de (Orijinal lastikleri olan başka marka ve model araç ile) denedim ve yine aynı sonuca vardım. Yine 12,5 KM idi.
Aynı işlemi Megane III de de yaptım. Yukarıda bahsetmiş olduğum sonuçlar bu araçta da oldu. Yani lastik ebadı değişse de ECU da bulunan değeri değiştirmek yaradan çok zarar gibi oldu...

Helal olsun ben hiç ölçüm yapmamıştım iyi olmuş, her 2 mesafeyi de yüzde yüz aynı yolla gitmişseniz doğrudur .

mkarakusum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim 2014 clio icon aracım var ve ddt4all programı ile eculara bağlandım. youtube daki videolardan izlediğim kadarı bazı özellikleri açmaya çalıştım ancak hiç bir şeyi açamadım. bendeki elm uygun değilmiş anladığım kadarı ile. Ancak bu defa da sağ ön ve arka park lambalarım yanmaz oldu. Benden mi kaynaklandı bilemiyorum ama hem ön hemde arka parklambalarım yanmıyor. Elektirikçiye gitiim ama ne atık sigorta nede lambalarda bir sorun var bunun beyninin resetlenmesi veya tekrar programlanması gerek dedi. Lütfen acil yardım. Park lambalarını devre dışı eden veya açan bir ecumu var. ben onamı müdahale ettim aaba.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim 2014 clio icon aracım var ve ddt4all programı ile eculara bağlandım. youtube daki videolardan izlediğim kadarı bazı özellikleri açmaya çalıştım ancak hiç bir şeyi açamadım. bendeki elm uygun değilmiş anladığım kadarı ile. Ancak bu defa da sağ ön ve arka park lambalarım yanmaz oldu. Benden mi kaynaklandı bilemiyorum ama hem ön hemde arka parklambalarım yanmıyor. Elektirikçiye gitiim ama ne atık sigorta nede lambalarda bir sorun var bunun beyninin resetlenmesi veya tekrar programlanması gerek dedi. Lütfen acil yardım. Park lambalarını devre dışı eden veya açan bir ecumu var. ben onamı müdahale ettim aaba.

Elm cihazı uyumlu değilse ayarlara etki etmemesi lazım.ama yinede lamba ile ilgili ayarlar emm lighting ecusu altında external lights menüsü altında.bundan önce sigorta kutusundaki tüm sigortaları sırayla söküp takın.sigorta atmasa da bazı durumlarda bu işe yarıyor.benim de birara tavan lambaları yanmıyordu, halbuki sigortalar sağlam hiçbir sorun yoktu ,dediğim gibi sigortaları söküp taktım düzeldi.beyin bazen korumaya alabiliyor kendini.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a beyler follow me home u açarken bende de farlar gitti. düzelten yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. nasıl düzeltebiliriz ?

gencosman1453

Kayıtlı Üye
16-Bursa
28515973_2051401105145949_750000757255572091_o.jpg

Evet arkadaşlar Çin sen sipariş ettiğim 7 $ lik cihazım bugün geldi ve kendi aracımda cihaz ve indirdiğim ddt4all programıyla aracın beynine bağlanıp bazı gizli özellikleri aktif ettim.Fotoğraftansa göreceğiniz üzere bunlar;
1. Aracım icon olduğundan saat radyo ekranında göründüğü için yol bilgisayarında derecenin solunda ayrıca görünmüyordu halbuki koylarda görünüyordu.saate bakmak için teybe bakmak gıcık ve dikkat bozucu olduğundan ben de saati derecenin yanında görülecek şekilde aktif ettim.

2. Gostergenin alt tarafındaki yeşil sarı ve turuncu renk yanan sürüş stili göstergesini aktif ettim.

3.Hepimizin sorunu orjinal park sensörünün sesinin kisik olması sorununu kısmen çözdüm.once programdan ses değerlerini yuksek yazdım fakat kaydedilemedi.ben de ton frekansını 800 hz den 1000 e cevirdik daha çok ve tiz ses çıkıyor artık.

Daha birçok ayar var ama vaktim olmadi yeni şeyler keşfettikçe paylaşırım.bunlarin çoğunu servis dahi bilmiyor.arac beyniyle ilgili olduğu için yapıp yapmamak herkesin kendi sorumluluğundadır.maliyet sadece 7 dolar.bu cihazla ayrıca ariza ışığı okuyup söndürebiliyorsunuz.

Aracınız da oluşabilecek arızalardan Renault Fan Club Forumu sorumlu değildir...!
Bende çinden sipariş ettiğim bluetooth lu obd2 elm 327 cihazım geldi. Telefonla cihaza baglaniyorum. Yalniz pc de obdII olarak görüyor eslesiyor ddt4all programini actigimda bağlı olduğu com portu seçip arattığımda "no elm327 or obdlink-sx detected on com port" ikazı veriyor. elm 327 identifier ile test ettim elm 327 v 1.5 olduğunu doğruladı. Icini acip baktığımda Chip pic18f25k80 yazdığını gördüm. Pc işletim sisitemi win 10. Yardım ederseniz sevinirim.e6c889a7482ba7d47307102bb011b35c.jpg

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi